piatok, 12 apríla, 2024

Klimatizácia do bytu : TOP 4 obľúbené modely

Klimatizácia do bytu.V dnešnej modernej dobe sú mimoriadne obľúbené klimatizácie do bytu či domu. Tie môžete použiť nielen v práci, ale aj v domácnosti, čo prináša množstvo výhod. V súčasnosti nie sú klimatizácie stavané tak, aby len ochladzovali vzduch. Sú pridané o množstvo ďalších funkcií, ako napríklad zvlhčovanie či filtrovanie vzduchu.

Aj vy už dlhé roky túžite po klimatizácii, no neviete, podľa čoho si vyberať? V tom prípade tu ste správne! Prinášame vám prehľad najdôležitejších kritérií, ktoré sú potrebné pri výbere tohto produktu. Ešte predtým vám však predstavíme 4 najpredávanejšie klimatizácie, ktoré skutočne stoja za povšimnutie.

Najpredávanejšie klimatizácie do bytu

Inšpirujte sa klimatizáciami, ktoré si zaobstarala aj veľká časť populácie. Spokojné recenzie od zákazníkov svedčia o kvalite týchto produktov. Tak čo, vyberiete si z tejto ponuky aj vy?

WHIRLPOOL PACW29COL

Klimatizácia do bytu Whirlpool PACW29COL je určená skutočne pre všetkých. Spĺňa funkcie, ako napríklad odvlhčovanie či ventilovanie vzduchu. Zároveň treba podotknúť, že klimatizácia tohto typu má aj nočný režim a pojazdné kolieska, čo je veľkou výhodou. Okrem iného, tento produkt obsahuje časovač a ovládať ho môžete pomocou diaľkového ovládača.

Technické parametre: Chladiaci výkon: 9554 BTU/j; Hlučnosť: 64 dB; Hmotnosť: 34 kg; Energetická trieda: A; Spotreba energie: 1,1 kWh/ 1h; Typ ovládania: Digitálny displej; Výška: 74,4 cm; Šírka: 44,8 cm; Hĺbka: 40 cm

klimatizacia do bytu

Výhody:

 • Nízka hlučnosť
 • Perfektný výkon
 • Množstvo funkcií
 • Diaľkové ovládanie
 • Po dosiahnutí požadovanej teploty sa sama vypne

Nevýhody:

 • Vyššia cena

DAITSU APD 12 HK 2

Táto jedinečná mobilná klimatizácia je vhodná do každej domácnosti, poprípade kancelárie. Očarí vás svojou jednoduchosťou, no zároveň vysokou praktickosťou. Daitsu APD 12 HK 2 je produkt, ktorý nemusíte používať len počas letných dní, ale taktiež celoročne. V lete vám príjemne ochladí interiér a v zime zase zahreje. Klimatizácia tohto typu je vhodná aj do miestností s vysokou vlhkosťou, kde redukuje výskyt plesní.

Technické parametre: Chladiaci výkon: 12 000 BTU/h; Hlučnosť: 65 dB; Vlastnosti: Časovač, diaľkové ovládanie; Hmotnosť: 39 kg; Energetická trieda: A; Výška: 82 cm; Šírka: 39 cm; Hĺbka: 40,5 cm; Výkonnosť ohrievania v kW: 3,52 kW

Výhody:

 • Jednoduché ovládanie
 • Vysoký výkon
 • Kvalitné materiály
 • Vhodná pre alergikov

Nevýhody:

 • Trochu vyššia hlučnosť
 • Náročnejšia manipulácia
 • Cena

Whirlpool SPIW 309L 

Nástenná klimatizácia do bytu značky Whirlpool je skvelou voľbou aj do vašej domácnosti. Tento produkt je mimoriadne obľúbený najmä pre všetky vlastnosti, ktoré obsahuje. Či už ide o príjemné zahriatie vzduchu, ochladenie alebo prečistenie, túto klimatizáciu si jednoducho zamilujete. Poteší vás nenáročná manipulácia a diaľkové ovládanie, ktoré je prepracované až do tých najmenších detailov.

Technické parametre: Kapacita chladenia: BTU/h 8871 Btu/hod; Kapacita ohrevu: Btu/hod 9212 Btu/hod; Energetická trieda (chladenie/ohrev): A++/A+; Napätie: 220-240 V; Vnútorná jednotka (š x v x h): 818 x 270 x 217 mm; Vonkajšia jednotka (š x v x h): 660 x 482 x 240 mm; Hmotnosť (vnútorná/vonkajšia): 7,5 / 22 kg; Hlučnosť: vnútorná jednotka – max 39 dB

Výhody:

 • Ľahká manipulácia
 • Nízka hlučnosť
 • Množstvo funkcií
 • Časovač
 • Diaľkové ovládanie

Nevýhody:

 • Cena

VIVAX ACP12CH35AEMI

Ďalšia z nástenných klimatizácií značky Vivax vás jednoducho očarí. Klimatizácia do bytu tohto typu má výkon, ktorý je na vysokej úrovni. Okrem svojich praktických funkcií vám však tiež ponúkne prepracovaný dizajn, ktorý vytvorí atmosféru každej miestnosti. Nástenná klimatizácia do bytu Vivax ACP12CH35AEMI je investícia, ktorá sa rozhodne oplatí. Preto neváhajte a vyberte si z ponuky aj vy.

Technické parametre: Kapacita chladenia: 3520 (1080~4100) W; Kapacita ohrevu: 3810 (880~4220) W; Hlučnosť (zvukový tlak) – vnútorná jednotka: 40 dB(A); Hlučnosť (zvukový tlak) – vonkajšia jednotka: 56 dB(A); Rozmery vonkajšej jednotky: 700 x 275 x 550 mm-váha 22,7 kg; Farba vnútornej jednotky: Biela

Výhody:

 • Výkon
 • Možnosť ovládania cez WiFi
 • 12 rýchlostí ventilátora
 • Bezhlučná prevádzka
 • Digitálny displej

Nevýhody:

 • Vyššia cena

Parametre, na ktoré je potrebné prihliadať

Ak túžite po klimatizácii, ešte pred samotnou kúpou by ste si mali zohľadniť isté parametre. Tie sú dôležité z toho hľadiska, aby ste si na základe toho mohli kúpiť skutočne kvalitný produkt, ktorý bude vyrobený ako pre vás. O ktoré parametre sa jedná?

Klimatizácia do bytu

Medzi základné požiadavky, ktoré potrebujete zohľadniť je častosť používania. Ako často budete klimatizáciu používať? To je dôležité preto, aby ste vedeli, aký výkon klimatizácie budete potrebovať. To znamená, že ak budete chcieť klimatizáciu používať len nevyhnutne, nemusíte si kupovať hneď ten najkvalitnejší kúsok zo všetkých. Postačí vám jednoduchšia varianta.

Taktiež by ste si mali premyslieť veľkosť miestnosti, kde chcete klimatizáciu používať. Vďaka tomu budete vedieť základ, a to či potrebujete zainvestovať do vyspelejšieho zariadenia alebo vám postačí to s menším počtom funkcií.

Aké funkcie sú dôležité?

Tak, ako sme si už spomínali v úvode, v súčasnosti sú klimatizácie vybavené širokým spektrom funkcií. Medzi najčastejšie funkcie patrí ohrev, chladenie či filtrácia vzduchu. Klimatizácia sa môže využívať aj v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, kde eliminuje vznik plesní a čistí vzduch. Tieto všetky funkcie sú mimoriadne dôležité a mali by to spĺňať všetky klimatizácie, ktoré sú v súčasnosti v ponuke.

Ak však chcete využívať klimatizáciu pravidelne, sústreďte sa aj na hlučnosť. Tieto zariadenia sa bez toho jednoducho nezaobídu, no aj napriek tomu nájdete v ponuke klimatizácie s nižšou hlučnosťou. Dôležité je taktiež sa zamerať na spotrebu elektrickej energie. V prípade, že bude klimatizácia pracovať počas celého roka, vyberajte si predovšetkým zariadenia s čo najnižšou spotrebou. Vaša peňaženka sa vám za to rozhodne odvďačí.

Klimatizácia do bytu : Stacionárne alebo mobilné ?

V súčasnosti si môžete vyberať z dvoch základných typov klimatizácií. Ide o stacionárne a mobilné zariadenia. V tomto prípade by ste sa mali rozhodovať najmä podľa vlastných požiadaviek. Treba však počítať s tým, že mobilné zariadenia majú vyššiu hlučnosť a vo väčšine prípadov je potrebné odvádzať teplo pomocou špeciálnej hadice. Sú však vybavené kolieskami, a tak sa s mobilnými klimatizáciami o čosi lepšie manipuluje.

Stacionárne klimatizácie prinášajú menšiu hlučnosť. Manipulácia je však pochopiteľne ťažšia a preto týmto zariadeniam treba nájsť potrebné miesto. Okrem iného, stacionárne klimatizácie sú vhodnejšie na celoročné používanie, čo je veľkou výhodou.

Základom je výrobca

Pri výbere klimatizácií by ste mali prihliadať aj na výrobcu, ktorý by mal byť maximálne spoľahlivý. Vždy si tiež prečítajte recenzie k daným produktom. Tie hovoria za všetko. Nič nie je predsa viac ako úprimný názor zákazníka, ktorý si klimatizáciu otestoval.

Nezabúdajte si pred kúpou uvedomiť, aké príslušenstvo je súčasťou balenia. Taktiež sa informujte o dostupnosti jednotlivých dielov, pre prípad núdze. Zo zákona však platí, že aj produkty tohto typu majú záruku 2 roky, pričom si ju môžete jednoduchým spôsobom predĺžiť hneď pri kúpe.

Je rozhodujúca cena?

Je pochopiteľné, že každý si pred kúpou zistí samotnú cenu produktu. Pri klimatizáciách však budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Samozrejme, v niektorých prípadoch je cena vyššia a v iných zase nižšia.

Všetko záleží od výrobcu, kvality prevedenia a množstva funkcií. To znamená, že ak chcete poriadne kvalitné zariadenie, ktoré budete využívať po celý rok, budete musieť zainvestovať viac peňazí. Samozrejme, v dnešnej dobe nájdete aj kvalitné produkty za nižšiu cenu, no v tomto prípade sa kvalita skutočne odráža na cene.

Rozmery a hmotnosť

Pri každom produkte by ste vždy mali mať vypísané rozmery a danú hmotnosť. Je to dôležité z hľadiska manipulácie s klimatizáciami. Taktiež viete na základe toho nájsť ideálne miesto pre klimatizáciu tak, aby nikomu nezavadzala.

Preto si nekupujte až príliš nadrozmerné zariadenia s vysokou hmotnosťou, čo by mohlo vám mohlo skôr prekážať. V súčasnosti sú však klimatizácie vyrábané tak, aby uspokojili potreby všetkých.

Chladiaci výkon

Pri kúpe klimatizácie je dôležité zamerať sa aj na chladiaci výkon. Na základe tohto údaju budete hneď vedieť, aký výkon vám stačí na vykúrenie, poprípade ochladenie celej miestnosti. Tie najvýkonnejšie modely dokážu prečistiť vzduch v skutočne obrovskej miestnosti. Vždy si však nechajte pri tomto parametri určitú rezervu.

Ako sa starať o klimatizáciu?

Pýtate sa, či je vôbec potrebné vykonávať určitú starostlivosť o klimatizáciu? V tom prípade máme pre vás jasnú odpoveď, a tou je áno. O klimatizácie by ste sa mali starať aspoň raz ročne. Dôležitá je pravidelná servisná prehliadka. Zistíte tak či funguje všetko tak, ako má, poprípade máte možnosť podchytiť určitý problém ešte skôr, ako by mohli vzniknúť isté komplikácie.

Potrebné je čistenie filtrov, ktoré by ste to mali vykonávať aspoň raz za tri mesiace. Pri zvýšenej koncentrácii prachu alebo peľov môžete prečistiť filter aj častejšie. Takouto starostlivosťou si predĺžite životnosť klimatizácie a taktiež zaručíte bezproblémový chod zariadenia.

Okrem iného, mimoriadne dôležité je pravidelné odvádzanie vody, ktorá je vedľajším produktom ochladzovania alebo vykurovania. V niektorých prípadoch obsahujú zariadenia špeciálnu nádržku, ktorú treba vyprázdniť. V súčasnosti však nájdete aj modernejšie klimatizácie, kde sa dostáva voda von v podobe plynného skupenstva. Takéto typy zariadení obsahujú automatický výparník, a tak sa nebudete musieť zaoberať akýmkoľvek odvádzaním vody.

Záver

Klimatizácia do bytu je investícia, ktorá sa rozhodne oplatí. To potvrdilo aj množstvo zákazníkov, ktorí si tieto zariadenia zakúpili do svojej domácnosti alebo práce. Ak aj vy túžite po klimatizácií, nezabúdajte prihliadať na všetky potrebné kritériá, ktoré sú mimoriadne dôležité. Taktiež sa riaďte vlastnými požiadavkami.

Iba takým spôsobom si budete vedieť vybrať tú správnu klimatizáciu pre vás. Okrem iného, odporúčame vám na kúpu tohto produktu našetriť určitú čiastku peňazí. Predsa len ide o zariadenie, ktoré by vám malo vydržať po dlhé roky. Preto by ste sa mali oňho aj dôkladne starať a pravidelne vykonávať servisnú prehliadku.

Ak na takéto veci jednoducho nie ste, jednoduchým spôsobom si máte možnosť zavolať odborníkov, ktorí vám s týmto pomôžu. Pri výbere klimatizácie vám držíme palce a veríme, že si vyberiete správne!

Monika D
Ahoj! Volám sa Monika a pochádzam z Liptova. Študujem na vysokej škole v odbore biológia, čo mi je skutočne blízke. Popri štúdiu si však privyrábam písaním článkov, a to sa stalo mojim hobby. Najbližšie sú mi témy v oblasti zdravia, vedy a športu, ktorý tiež patrí medzi moje koníčky. Rada sa však vzdelávam aj v iných oblastiach. Copywriting je kreatívna práca a ja som šťastná, že môžem byť toho súčasťou!

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články