utorok, 21 mája, 2024

TOP 3 smart hodinky + parametre podľa ktorých si vybrať

Porovnanie smart hodiniek

Hodinky nám kedysi slúžili iba na prehľad o čase, prípadne ako módny doplnok. Dnes už je ale iná moderná doba plná inovatívnych technológií, kam sa zaraďujú aj smart hodinky, teda inteligentné hodinky, ktoré nám slúžia vďaka svojim funkciám na rôzne ďalšie účely.

Dotykový displej

Smart hodinky sa zvyčajne ovládajú prostredníctvom dotykového displeja , ktorý dopĺňajú aj iné ovládacie mechanizmy. Manipulácia s dotykovým displejom je jednoduchá a praktická, možno aj z toho dôvodu, že sme tak zvyknutí pri súčasných dotykových telefónoch, či tabletoch. Dá sa povedať že ovládanie inteligentných hodiniek ide teda s dobou.

Kompatibilita so smartfónom

Hodinky sa dajú spárovať so smartfónom, pričom si treba dávať pozor, pretože nie všetky inteligentné hodinky sú rovnako kompatibilné so všetkými smartfónmi. Preto je potrebné si vyberať  podľa svojho telefónu. Ak nemáte telefón Apple s operačným systémom IOS, zbytočne si budete kupovať Apple Watch.

Inteligentné funkcie

Využitie smart hodiniek je naozaj rozmanité. Sú predovšetkým určené na šport a kontrolu zdravia,  no  ponúkajú aj napríklad možnosť prijímania a odmietnutia hovorov, čo je dosť praktické, pretože tým pádom nemusíte zbytočne a zdĺhavo hľadať váš telefón. Ako sa hovorí smart hodinky môžete mať vždy po ruke. V tom prípade skôr platí, že na ruke.

Množstvo a charakter funkcií závisí  od konkrétnych smart hodiniek, keďže každé jedny sú svojim spôsobom niečím výnimočné.

My vám predstavíme 3 najobľúbenejšie smart hodinky podľa preferencií zákazníkov.

Top 1 – Apple Watch Series 6

Začnime od asi najznámejších a zároveň aj jedných z najdrahších inteligentných hodiniek. Sú od inovatívnej značky Apple. Myslíme si, že značku, ktorá ponúka spektrum inovatívnych produktov od telefónov až po počítače, si ani nemusíme do hĺbky  predstavovať.

smart hodinky

Najobľúbenejšie smart hodinky sú jednoznačne Apple Watch Series 6, ktoré na heureke zaberajú krásne  1. miesto v kategórii inteligentné hodinky. O tieto hodinky teda používatelia prejavujú najväčší záujem a zároveň majú vynikajúce hodnotenie.

Smart hodinky majú vrátane pôsobivého dizajnu a možnosti menenia prúžkov nespočetne veľa funkcií a inovatívnych aplikácií, ktoré vás perfektne motivujú k zdravému životnému štýlu o akom snívate.  

Neviete sa rozhodnúť, ktorý deň je najlepší na cvičenie? Vaše hodinky vám vďaka aplikácii saturácia kyslíkom poradia, či je lepšie cvičiť dnes, alebo to odložiť na zajtra. Princíp spočíva v meraní úrovne okysličenia krvi, pričom najideálnejší deň na cvičenie je vtedy, keď je hladina vyššia a naopak sa neodporúča cvičiť, keď je hladina nižšia. Taktiež  môžete využiť funkciu EKG, naplánovať si kvalitný spánokšportovať s prehľadom a zároveň si pustiť pri športovaní nejakú dobrú hudbu. Ani prijímanie a zamietanie hovorov, či spravovanie správmožnosť bezkontaktných platieb nie je na škodu. Okrem toho ak sa stratíte, hodinky vás pomocou GPS navigácie dostanú do správneho cieľa. A to sú len niektoré z množstva ďalších funkcií, ktoré produktový rad smart hodiniek od značky Apple ponúka.

Základné parametre:

Typ displeja –  LTPO OLED

Uhlopriečka displeja –  1.78 palca

Veľkosť úložiska – 32 GB

Pohotovostná doba – 18 hod

Hmotnosť – 36.5 g

Vodoodolnosť a prachuvzdornosť – ano

Výhody:

+ pekný dizajn

+ vodotesnosť

+ zdravotné funkcie ako  EKG a saturácia kyslíka

+ možnosť platieb

+ kvalita

+ jednoduché ovládanie

+ Veľký displej

+ Rýchlosť

Nevýhody:

– krátka výdrž batérie

– kompatibilita iba s telefónom iPhone

– vyššia cena

Top 2 –  Huawei Watch GT2 Pro

Druhú priečku v obľúbenosti medzi zákazníkmi obsadzujú smart hodinky od značky Huawei. Ako prvé vás na hodinkách zaujme prepracovaný, luxusne vyzerajúci dizajn so zafírovým ciferníkom a kvalitným dotykovým displejom, do ktorého je možné umiestniť vlastnú fotografiu zo svojho smartfónu a jednoducho si určiť vlastný dizajn.

S hodinkami Huawei Watch GT2 a s tréningovými aktivitami, ktoré obsahujú  si svoj šport môžete užiť naplno. A k tomu vám dopomôžu  funkcie ako monitorovanie srdcového rytmu, VO2Max – maximálna rýchlosť spotreby kyslíka, virtuálny bežecký tréner, čas na zotavenie sa z tréningu a mnoho ďalších. Navyše s GPS aplikáciou zabudovanou v hodinkách sa nikdy, či už ste v lese na túre alebo na výlete v meste, nikdy nestratíte a vďaka aplikácii Barometer, ktorá vás upozorní na náhle zmeny počasia budete mať ešte väčší prehľad o tom čo sa okolo vás deje.

Nechýbajú ani klasické funkcie na riadenie prichádzajúcich hovorovspráv a počúvanie hudby.

Základné parametre:

Typ displeja –  AMOLED

Uhlopriečka displeja –  1.39 palce

Veľkosť úložiska – 4 GB

Pohotovostná doba – 336 hod

Hmotnosť – 52 g

Vodoodolnosť a prachuvzdornosť – áno

Výhody

+ krásny dizajn

+ dlhý výdrž batérie

+ vysoká kvalita

+ bezdrôtové nabíjanie

+ výhodná cena

+ veľa funkcií

+  kompatibilné s operačnými systémami ANDROID aj IOS

Nevýhody

– väčšia hmotnosť hodiniek

– menej presné GPS

Náš tip : Od výrobcu huawei odporúčame krásne ale aj funkčné smart hodinky s výbornou cenovkou (okolo 110 €) , dostupné v bielej aj čiernej farbe ↓

WATCH FIT Elegant – Frosty White

Top 3 – Samsung Galaxy Watch Active2 44mm SM-R820

Tretie najobľúbenejšie inteligentné hodinky sú z rady Samsung Galaxy Watch. Majú pekný vzhľad, vymeniteľné náramky rôznych farieb a inovatívny displej. 

Hodinky sprevádza množstvo funkcií. Patria sem klasické športové funkcie ako krokomer, výpočet kalórií, Virtuálny tréner, meranie tepu… Ale aj zdravotné funkcie ako meranie EKG, hydratácia, Meranie krvného tlaku, Meranie úrovne stresu s odporúčaním dychových cvičení v prípade potreby, Monitoring spánku a tak ďalej.

Hodinky sú navyše  vedia rozpoznať aký pohyb robíte, podporiť vás vo vašom športovaní a poskytnúť rady, ktoré určite využijete.

Základné parametre

Typ displeja –  Super AMOLED

Uhlopriečka displeja –  1.4 palce

Veľkosť úložiska – 4 GB

Pohotovostná doba – 131 hod

Hmotnosť – 30 g

Vodoodolnosť a prachuvzdornosť – áno

Výhody:

+ Veľmi presné GPS

+ elegantný dizajn

+ pekný displej

+ pomer cena kvalita

+ veľa funkcií

+ jednoduché ovládanie

+ výdrž batérie

Nevýhody:

– nemožnosť hodinkami platiť

– slabšia výdrž batérie

Podľa čoho si správne vybrať?

Práve sme vám predstavili 3 najobľúbenejšie smart  hodinky, no výber je iba na vás. My vám ponúkame ale niekoľko rád, aby ste si vybrali správne a boli so svojím nákupom v konečnom dôsledku spokojní. Kým začnete s výberom, mali by ste si položiť nasledovné otázky.

Aké chcem mať vo svojich smart hodinkách funkcie?

Alebo inak povedané, dôvod prečo si ich kupujete. Aj keď základné funkcie majú poväčšine všetky smart hodinky spoločné, pokročilejšími funkciami sa však líšia. Preto si dobre premyslite, čo je pre vás priorita a s čím sa  uspokojíte.

Aký mám smartfón?

Ďalšia veľmi dobrá vec je si pozisťovať, či sú smart hodinky kompatibilné s vaším telefónom. Okrem toho môže nastať aj problém, že niektoré funkcie nie sú dostupné na smart hodinách spárovaných so smartfónom od inej značky. Preto je potrebné  si byť istí o dostupnosti funkcií.

Je pre mňa cena dôležitá?

Otázka ceny inteligentných hodiniek je svojim spôsobom menej dôležitá. Predsa len by sme najskôr mali pozerať na kvalitu produktu. Výhodou však je, že v dnešnej dobe sa aj kvalitné smart hodinky dajú zohnať za naozaj dobrú cenu.

Po položení týchto otázok budete mať určite jasnejšie preferencie. Ak ste si nevybrali smart hodinky z top 3, ktoré sme vám predstavili v tomto článku, prezrite si celú akciovú ponuku, kde Vám určite niektoré hodinky padnú do oka… Odporúčame klásť dôraz na recenzie zákazníkov. Aj keď miestami platí „sto ľudí, sto chutí“.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články