piatok, 9 júna, 2023

Tonerpartner – tonery do tlačiarne

Práca s počítačom v kancelárii či doma na home office, je už dneska bežná. Bez počítača s tlačiarňou si už svoju prácu ani nedokážeme predstaviť. Ale kde nakúpiť tonery a kancelárske potreby? Tonerpartner Vám zabezpečí kvalitné náplne, kazety či tonery do tlačiarne, ale aj kancelárske potreby a ochranné aj hygienické pomôcky.

Tonery do tlačiarne

V ponuke tonerparner.sk nájdete náplne a tonery do tlačiarne všetkých druhov. Je jedno či máte atramentovú alebo laserovú tlačiareň či multifunkčné zariadenie. V eshope nájdete tlačiarne HP, Canon, Samsung, Xerox, Toshiba či Brother.

Zaručene si vyberiete toner pre svoju tlačiareň. Tonerpartner Vám ponúka Originálne ale aj lacnejšie kompatibilné náplne, ktoré sú ekologickejšie a ponúkajú 100%nú kvalitu tlače.

tonery do tlačiarne tonerpartner

Tonerpartner – overený eshop

Tonerpartner je jednotkou na trhu s náplňami a tonermi do tlačiarní. Desaťtisíce spokojných zákazníkov, tisíce pozitívnych recenzií a overené zákazníkmi na heuréke hovoria za všetko. Pozitívne reakcie sme zaznamenali na rýchlosť dodania tovaru, komunikáciu obchodu ale aj cenu a kvalitu predávaných tonerov.

tonerpartner

Výhody pre registrovaných

V prípade, že sa rozhodnete kúpiť toner do tlačiarne, či niečo iné z ponuky, odporúčame si vytvoriť registráciu . Tou získate vernostné body, ktoré môžete použiť pri ďalšom nákupe (jedná sa o cca 10% zľavu).Taktiež hodnota objednávky pre dopravu zadarmo klesne na 35€.

Tip. V článku o repasovaných notebookoch a PC nájdete taktiež užitočné informácie pri výbere počítačovej techniky

Čo je toner?


Toner je atramentová kazeta v laserových tlačiarňach a kopírkach. Tvorí ho tlačové médium – farebný prášok, ktorý sa pri vysokotlakovej tlači prenesie na predlohu (papier) vypaľovaním pri teplote 120 až 180 °C počas tlače (prečítajte si podrobnejšie článok o tom, ako fungujú laserové tlačiarne).

Ako tonerové prášky sa používajú polyméry odolné voči vysokým teplotám. Tonery obsahujú štyri pigmenty pre čiernobielu a farebnú tlač: azúrová, purpurová, žltá a čierna (azúrová, purpurová, žltá a klávesnica – CMYK). Prekrytím týchto základných farieb môžu laserové tlačiarne namiešať každý predstaviteľný odtieň.

Zvyšný toner oi. zahŕňa:

Čip – slúži na komunikáciu medzi tonerom a tlačiarňou,
Škrabka – dávkuje presné množstvo tonera,
Utesnené – zabraňuje rozsypaniu prášku pri manipulácii s tonerom,
iné zložky tonera.
Pre menšie tlačiarne sa toner dodáva vo forme typickej kazety. Väčšie stroje s vysokou výťažnosťou používajú bubnový toner (pozri obrázok nižšie).

tonerpartner tonery do tlačiarne


Ako zistím, ktorý toner potrebujem?

Správny toner závisí od typu vašej tlačiarne. Modelový rad a konkrétny model nájdete na štítku umiestnenom na zariadení (zvyčajne na zadnej alebo spodnej strane, niekedy aj na prednej strane). Ak si neviete rady, tonerpartner Vám zaručene pomôže.


Čo je to atramentová kazeta – cartridge?


Cartridge je anglický názov atramentovej kazety alebo atramentovej kazety, čo znamená náplň do atramentovej tlačiarne. Kazety môžu mať jednu alebo viac nádob – kazety s čiernym atramentom sú zvyčajne samostatné a kazety s farebným atramentom obsahujú nádoby s tromi základnými farbami (azúrová, purpurová a žltá).

Tlač prebieha cez tlačovú hlavu, do ktorej sa dodáva atrament z atramentových kaziet. Tlačová hlava je vybavená stovkami trysiek, ktoré vystrekujú drobné kvapôčky atramentu na papier. Ďalšie informácie nájdete v našom článku o tom, ako fungujú atramentové tlačiarne.

Komunikáciu medzi atramentovou kazetou, tlačiarňou a počítačom (alebo iným koncovým zariadením) zabezpečuje čip na hlavnom tele atramentovej kazety. Hlási tiež chýbajúci atrament alebo iné chyby.

Ak sa vám minie atrament, kúpte si novú atramentovú kazetu. Do atramentových kaziet odporúčame pridávať atrament len ​​pre tlačiarne vybavené systémom zásobníkov atramentu, ktorý je na danú úlohu správne vybavený. Pri klasických atramentových kazetách môžu po doplnení vytiecť a nenávratne poškodiť tlačiareň.

Ako nájdem atramentové kazety, ktoré potrebujem?


Pri výbere tonerovej kazety sú kroky rovnaké ako pri tonere. Pomocou aplikácie Cartridge Finder nájdete presný model svojej atramentovej tlačiarne a správnu atramentovú kazetu.

Čo mám robiť, ak tlačiareň po výmene atramentovej kazety netlačí?
Zvyčajne to môže byť jedna z nasledujúcich porúch:

1) Problém s papierom. Tlačiareň zastaví tlač a zobrazí správu „Zaseknutý papier“ alebo „Minul sa papier“.

„Zaseknutý papier“ označuje zaseknutie papiera v mechanizme podávania papiera. Zapnite tlačiareň a jemne vytiahnite papier, ktorý je zaseknutý medzi valcami. Vyhnite sa trhaniu – hrozí roztrhnutie papiera. Ak dôjde k oddeleniu, najlepšie je nechať ho odstrániť v autorizovanom servisnom stredisku.

Ak sa zobrazí chyba „minul sa papier“, stačí pridať papier do zásobníka.

2) Technická chyba. Ak tlačiareň používate prvýkrát, nainštalovaný ovládač môže chýbať (môžete si ho stiahnuť z oficiálnej stránky výrobcu). Iné technické chyby môžu naznačovať zlú komunikáciu medzi terminálom a tlačiarňou – ak sa zobrazí číslo chyby, pozrite si príručku výrobcu.

Tonerpartner má tonery pre každú tlačiareň.

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na...

Wolt: Top aplikácia na objednávanie jedla. Tipy, ako získať zľavy.

Nestíhate navariť? Hľadáte s kolegami chutný obed, ktorý k vám rýchlo dorazí? Alebo sa vám jednoducho nechce variť? Každý z nás verne pozná tieto situácie. Nech už...

AJ produkty – katalog kancelárskeho nábytku /zľava pre Vás 7%/

Počuli ste už o spoločnosti AJ Produkty? Pravdepodobne neraz. Táto firma totiž vyniká v mnohých smeroch. Je jednotkou na trhu v predaji produktov, ktoré slúžia obzvlášť do...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články