test
utorok, 18 júna, 2024

Ako si správne vybrať kuchynský robot? +TOP 4 roboty

Dnešná moderná doba je plná inovácií a výnimkou nie sú ani kuchynské spotrebiče rôzneho druhu. Predovšetkým ženy obľubujú akúkoľvek pomoc v ich kráľovstve, ktorým je kuchyňa. Pri pečení, varení a pripravovaní jedál sa za každých okolností zíde kuchynský robot, ktorý prináša skutočne širokú škálu benefitov. Takže, ako vybrať kuchynský robot? Poďte čítať s nami…

V prípade, že radi experimentujete v kuchyni, máme pre vás jedinečné riešenie! Kuchynské roboty sú za každých okolností skvelým pomocníkom v kuchyni. Zvýšia celkovú efektivitu a taktiež vás ušetria od množstva práce. Vy si tak máte možnosť oddýchnuť a kuchynský robot za vás spraví všetku prácu!

Aj napriek tomu, že na trhu dnes nájdeme širokú škálu produktov, akými sú kuchynské roboty, je potrebné si vyberať s rozumom. To znamená, že by ste hneď nemali siahnuť po prvom robote, ktorý uvidíte. Pred samotnou kúpou kuchynského robota by ste si mali spraviť určitý prehľad kritérií, na základe ktorých ho budete kupovať.

Aby sme vám to však určitým spôsobom uľahčili, prinášame vám detailný prehľad, ktorý poukazuje na základné parametre kuchynských robotov. Taktiež vám predstavíme niekoľko z najpredávanejších produktov tohto druhu.

Kuchynské roboty – recenzie

Ktorú značku si vybrať? Čo je najdôležitejší parameter pri kúpe kuchynského robota? Je rozhodujúca cena? Ako si teda vybrať čo najlepšie? Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám malého sprievodcu výberom kuchynských robotov. Veríme, že vám to výrazne zjednoduší výber pri rozhodovaní.

Klarstein Bella Pico 2G

V prípade, že túžite po vysoko výkonnom kuchynskom robote, Klarstein Bella Pico 2G je ideálnou voľbou. Tento jedinečný produkt zapadne do každej kuchyne a je skvelým pomocníkom za každých okolností.

Kuchynský robot Klarstein Bella Pico 2G je vybavený širokou škálou funkcií a taktiež obsahuje príslušenstvo rôzneho druhu. Má výkonný motor, ktorý si poradí aj s miesením hutnejšieho cesta. Súčasťou balenia je miešacia misa, ktorá je vyrobená z kvalitnej ocele, špeciálny šľahač, hák na cesto a miešací hák.

Technické parametre: Hmotnosť: 3,7 kg; Príkon: 1200 W; Rozmery (V x Š x H):
32.5 x 22.5 x 38 cm; Počet rýchlostí: 6; Objem misy: 5 l; Regulácia rýchlostí: áno; Miesenie: áno; Šľahanie: áno; Pulzný spínač: áno, Planetárny systém miešania: áno

Výhody:

ako vybrať kuchynský robot
 • štýlový dizajn
 • nezaberie veľa miesta
 • vhodný na všetky typy cesta
 • planetárny systém miešania
 • bezkonkurenčná cena
 • Nevýhody:
 • chybné spracovanie plastových obalov
 • je hlučnejší
 • nestabilný zaisťovací kolík

KENWOOD KVL4220S CHEF XL

Množstvo spokojných recenzií nájdeme aj pri produkte Kenwood KVL4220S Chef XL. Pozitívne recenzie sú dôkazom toho, že daný produkt je skutočne kvalitný. Tento jedinečný kuchynský robot je možné zakúpiť v elegantnej striebornej farbe. Dokonca, obsahuje mlynček na mäso, čo je skutočne mimoriadne výhodné. Zaistite si tak kvalitnú prípravu jedla, ktoré bude vďaka tomuto kuchynskému robotu veľmi delikátne.

Kuchynský robot Kenwood KVL4220S Chef XL obsahuje aj príslušenstvo rôzneho druhu. Medzi to patrí v tomto prípade miešacia metla, hnetací hák, mlynček na mäso a bubienkové strúhadlo.

Technické parametre: Príkon: 1200 W; Objem misy: 6,7 l, Materiál misy:: nerez; Tlačidlo pulse (turbo): áno; Počet rýchlostných stupňov: 6; Šľahanie: áno, Miesenie: áno, Hnetenie: áno

Výhody:

 • 6 rýchlostných stupňov
 • Celokovový dizajn
 • Bohaté príslušenstvo
 • Možnosť umývať v umývačke riadu
 • Kvalitné nadstavce
 • Široké využitie

Nevýhody:

 • Chýbajúce uši na mise
 • Vysoká hmotnosť
 • Drahšie príslušenstvo na dokúpenie

ETA 0028 90030 Gratus

Kuchynský robot Gratus sa stal opakovane najpredávanejším produktom tohto druhu. Niet sa však čomu čudovať. Eta 0028 90030 Gratus vyniká svojou praktickou ale aj estetickou stránkou. Štýlový dizajn, maximálny výkon a množstvo funkcií. Toto všetko a ešte ďaleko viac vám tento jedinečný kuchynský robot prinesie.

Vyniká taktiež množstvom funkcií, medzi ktoré patrí šľahanie, hnetenie, miešanie, mixovanie, strúhanie, a tiež krájanie. Vďaka kvalitným materiálom, akým sú nerez a plast je tento kuchynský robot vysoko odolný voči mechanickému poškodeniu. Práve to vám zaručí jeho dlhú životnosť, čo je obrovskou výhodou.

Technické parametre: Príkon: 1200 W; Objem misy: 5,5 l; Počet rýchlostí: 8; Hmotnosť: 12,5 kg, Plynulá regulácia otáčok: áno; Materiál misy: nerez; Planetárny spôsob miešania: áno

Výhody:

 • Dlhá životnosť
 • 8 rýchlostí
 • Veľké množstvo funkcií
 • Široké využitie
 • Mimoriadne výkonný a bezpečný produkt

Nevýhody:

 • Nižšia účinnosť pri tuhšom ceste
 • Vyššia cena

Kuchynský robot Delimano Pro

Skvelou alternatívou pre každú domácnosť je kuchynský robot Delimano Pro. Vaše varenie posunie na vyššiu úroveň a vďaka nemu ušetríte v kuchyni množstvo času a energie. S kuchynským robotom Delimano Pro dokážete vytvoriť skutočne chutné jedlá, a dôvodom je najmä široká škála funkcií rôzneho druhu.

Technické parametre: Výkon: 1400 W; Počet rýchlostí: 6; Hmotnosť: 5,75 kg; Objem misy: 4,5 l; Pulzný spínač: áno, Planetárny spôsob miešania: áno

Výhody:

 • Bezkonkurenčná cena
 • Mimoriadne výkonný
 • Štýlový dizajn
 • Množstvo funkcií
 • Bráni namotaniu cesta

Nevýhody:

 • Pri vyšších otáčkach hlučnosť
 • Miesenie cesta len do hmotnosti 1,2 kg

Podľa čoho si vyberať kuchynského robota?

Tak, ako sme si už spomínali, ponuka kuchynských robotov je v dnešnej dobe skutočne bohatá. Na čo presne sa však treba zamerať pri kúpe, aby ste si vybrali čo najlepšie?

Miesto uloženia

Pri výbere kuchynského robota je rozhodujúce miesto uloženia. Väčšina z týchto produktov je väčších rozmerov a práve preto by ste mali dostatočne zvážiť, kde ho uložíte. V prípade, že máte veľkú kuchyňu, ideálne miesto pre robota je na kuchynskej linke. Tak ho budete mať vždy po ruke, pričom vám nejakým spôsobom nebude zavadzať.

Ak však máte kuchyňu menších rozmerov, aj pre vás máme jedinečné riešenie. Skúste si vyhradiť jednu skrinku, kde kuchynského robota uskladníte. V tomto prípade je však dôležité vybrať si produkt s menšou váhou a aj rozmermi, aby sa vám dal ľahko prenášať a zbytočne ste sa nenamáhali.

V prostredí, kde bude kuchynský robot uložený je dôležitý aj jeho dizajn. Mal by byť ladený v takom štýle ako vaša kuchyňa, pričom bude dotvárať atmosféru celej miestnosti. Vo väčšine kuchynských robotov si máte možnosť zvoliť aj konkrétnu farbu, čo je obrovskou výhodou.

Najdôležitejšie parametre

Kuchynské roboty majú hneď niekoľko základných parametrov, pri ktorých treba zvýšiť pozornosť. Najdôležitejší je príkon a výkon, pričom platí, že čím je väčší príkon, tým je väčší aj výkon. Na trhu dnes nájdete kuchynské roboty s nižším príkonom, a to okolo 700 W. Tie sú najzákladnejšie a využívajú sa na prácu s ľahším cestom.

Kuchynské roboty s príkonom 1000 W sú vhodné na miesenie, šľahanie, mletie hutnejších ciest, a tiež aj mäsa. Ide o skutočne kvalitný produkt, ktorý je dnes mimoriadne obľúbený. Ľahko si poradí s každým cestom tuhšej konzistencie, a tak sa stáva skutočne skvelým pomocníkom v kuchyni.

V neposlednom rade na trhu dostať špičkové kuchynské roboty, ktoré majú príkon v hodnote 1400 W a viac. Tu však musíte počítať aj s vyššou cenou. Kuchynské roboty s tak veľkým výkonom sa využívajú, predovšetkým, v gastronómii a na veľkých oslavách.

Objem nádoby

Pri rozhodovaní sa pre výber kuchynského robota je dôležité prihliadať aj na objem nádoby. Záleží však od toho, kde budete tento produkt využívať a akú veľkú rodinu máte. To znamená, že ak ste traja, postačí vám aj menší objem nádoby. To je vo väčšine prípadov objem v hodnote troch litrov. Ak vás však je viac, poprípade chcete kuchynský robot využívať v gastronómii a pri veľkých oslavách, na trhu dnes nájdete objemy nádob až do 6,7 l.

Planetárny spôsob miešania

V dnešnej dobe je pri kuchynských robotoch mimoriadne preferovaný planetárny spôsob miešania. Pri tomto type sa metla pohybuje len jedným smerom, avšak celé ložisko sa otáča opačným smerom, čo zaručí dokonalé premiešanie surovín.

Planetárny spôsob miešania je dnes súčasťou mnohých kuchynských robotov, pričom túto informáciu nájdete pri popise technických parametrov. Druhou voľbou je základné stredové miešanie. Tento typ je známy tým, že využíva len jednu metlu, ktorá sa otáča okolo svojej osi, poprípade dve metly, ktoré sa vzájomne obiehajú.

Materiál kuchynských robotov

Veľmi dôležité pri výbere kuchynského robota je to, z akého materiálu je vyrobený. Za najkvalitnejší sa pokladá kov, poprípade oceľ. Tieto materiály sú vysoko odolné a vďaka tomu vám kuchynský robot dlhšie vydrží. Pri kúpe tohto produktu máte taktiež možnosť vybrať si, z akého materiálu chcete vnútro nádoby.

Aj v tomto prípade si môžete vybrať materiál kov. Po použití stačí produkt očistiť len navlhčenou handričkou, čo je obrovskou výhodou, keďže údržba kuchynských robotov s použitím kovu je tak nenáročná.

Je rozhodujúca cena?

Väčšina ľudí pri kúpe kuchynských robotov dbá na cenu produktu, čo je, samozrejme, pochopiteľné. V prípade, že chcete kvalitný kuchynský robot s množstvom funkcií, príslušenstva a vysokým príkonom, budete si musieť priplatiť viac. My osobne si však nemyslíme, že cena nie je v takejto situácii až tak rozhodujúca.

Vždy sa treba zamerať, predovšetkým na technické parametre a na to, kde tento produkt budete využívať. Všetko záleží od vás, no my vám vieme s určitosťou povedať, že v dnešnej dobe nájdete na trhu aj kvalitné kuchynské roboty, za ktoré nebudete musieť zaplatiť celý váš majetok.

Kuchynské roboty a príslušenstvo

Súčasťou balenia kuchynských robotov je aj jednotlivé príslušenstvo. Patria sem napríklad metličky na šľahanie, miesenie, rôzne strúhadlá, krájače či mlynčeky na mäso alebo orechy. Pri každom kuchynskom robote však máte možnosť dokúpiť si príslušenstvo, na základe vášho výberu. Ide napríklad o príslušenstvo na miešanie zmrzliny, výrobu domácich cestovín či na odšťavovanie ovocia alebo zeleniny.

Záver

Kuchynské roboty patria medzi obľúbené spotrebiče a rozhodne sa niet čomu čudovať. Za každých okolností si ľahko poradia s prípravou cesta, pričom z toho vznikne dokonalo chutné jedlo. Dôkazom je dôkladné premiešanie surovín, čo by ste vlastnými rukami dokázali len ťažko. Pritom by ste sa unavili a stratili množstvo času.

Kuchynský robot to všetko spraví za vás a vy si zatiaľ budete môcť robiť svoju robotu. Pri výbere tohto produktu však dbajte na všetky kritériá, podľa ktorých by ste si ho mali kupovať. Iba tak docielite to, že si vyberiete skutočne správne.

Monika D
Ahoj! Volám sa Monika a pochádzam z Liptova. Študujem na vysokej škole v odbore biológia, čo mi je skutočne blízke. Popri štúdiu si však privyrábam písaním článkov, a to sa stalo mojim hobby. Najbližšie sú mi témy v oblasti zdravia, vedy a športu, ktorý tiež patrí medzi moje koníčky. Rada sa však vzdelávam aj v iných oblastiach. Copywriting je kreatívna práca a ja som šťastná, že môžem byť toho súčasťou!

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články