utorok, 21 mája, 2024

Vyberáme retro bicykel + obľúbené modely

Hoci určite každý z nás oceňuje najnovšiu a najlepšiu techniku súčasných cestných aj horských bicyklov, nostalgia k návratu retrov vecí začína narastať. Retro bicykel je štýlový.

V modernom svete modernej cyklistiky sa okrem špičkových technológií objavuje aj nový fenomén, ktorý vznikol vďaka populárnym cyklistickým podujatiam po celom svete. Jedno z posledných cyklistických podujatí v Toskánsku pomohlo oživiť záujem o historické cestné bicykle. Odvtedy panuje na cyklistických fórach čulý ruch a nová generácia špecialistov na staré technológie.

Retro bicykle majú oceľové rámy s prehadzovačkami na spodných trúbkach a jemné rúrky, ktoré naozaj neuveriteľne kontrastujú s dnešnými ľahkými zliatinami a uhlíkovými vláknami. A cyklisti nosia dlhé šortky a čiapky, nie prilby.

Aké sú rozdiely medzi modernými a retro cestnými bicyklami?

Medzi moderným cestným bicyklom a retro cestným bicyklom je obrovské množstvo rozdielov. Tieto rozdiely sa nachádzajú v materiáloch, estetike, pohodlí, konštrukcii, hmotnosti aj výkone. Cyklistický priemysel sa za posledných 30 rokov výrazne vyvinul.

Naši recenzisti porovnali tieto 3 retro bicykle:

Kenzel Bellissima Royal 6spd

kenzel belisima retro bicykel

Dámsky retro bicykel Kenzel Bellissima Royal je elegantný a komfortný bicykel vybavený 6 prevodmi a kvalitnými komponentmi od výrobcu Shimano. Saccon V-brake brzdy zaisťujú bezpečnosť dám počas jazdy. Dámy sa môžu prejsť štýlovo po meste na bicykli vďaka vzpriamenému umiestneniu sedenia a nízkemu rámu. Dámy sa môžu cítiť „žensky“ aj vďaka ráfikom RMK SOA NATURAL GBS. Výrobca má v ponuke moderný aj klasický retro dizajn.

Kenzel Trento

trekingový bicykel retro

Tento mestský pánsky retro bicykel je kombináciou výhodnej ocele a jednoduchého a decentného grafického balíka. V dnešnej modernej dobe sa vyvíjajú stále novšie a pokrokovejšie materiály a technológie. No oceľové bicykle zostávajú časom konštantné. Oceľ umožňuje počas jazdy veľmi príjemný a stabilný komfort. Bicykel má prehadzovačky aj kazetu od výrobcu Shimano a Saccon V-brake brzdy. Výbava radenia je tiež značky Shimano Tourney.

Kenzel Simply City 3 spd

skladací retrobicykel eska

Tento šikovný skladací retro bicykel Kenzel Simply City je síce cenovo drahší ako klasické retro bicykle, no prispôsobí sa vám v každej situácií. Môžete ho jednoducho zložiť a vložiť do kufra auta či zobrať so sebou do vlaku alebo MHD. S bicyklom sa bezplatne dodáva aj košík na bicykel. Najväčšou výhodou je, že bicykel je po doručení kompletne zložený a pripravený na jazdu. Stačí už iba namontovať pripravené pedále, dotiahnuť skrútené riadidlá a môžete vyraziť do terénu. Nemusíte navštevovať žiaden cykloservis.

Viacerí retro výrobcovia sa zameriavajú nielen na predaj historických bicyklov a vývoj ich techník, ale aj na zabudnuté patenty a renováciu vašich starých bicyklov. Stačí, ak sa informujete u konkrétneho výrobcu, či zabezpečuje aj renováciu.

Ďalšie obľúbené dopyty pre retro bicykel ↓

retrobicykel
Kenzel DeRocca
retrobicykel
Kenzel Luigi

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články