test
pondelok, 17 júna, 2024

Stilus e – all mountain : najlepší decathlon ebike

Dnes sne si posvietili na najdrahší decathlon ebike, ktorý nás milo prekvapil. Stilus e – all mountain je práve tým ebikom, ktorý z Vás spraví dravca v teréne. Pokiaľ milujete horskú cyklistitu a hľadáte elektrického parťáka, je tu pre Vás decathlon ebike stilus e – allmountain.

Hlavnou prednosťou daného modelu je jeho dostupnosť. Jedná sa o ebike vystavený na každej predajni decathlon – čiže si ho viete ohmatať takmer v každom meste, a samozrejme je dostupný aj na eshope. Ale čo za svoje peniaze dostanete? Poďme si pozrieť detaily.

tip: ak nieste zástancom celoodpružených ebikov a postačí Vám ebajk s predným odpružením, máme pre Vás skvelú správu. Decathlon ebike Rockrider e-expl 520 – ebike v cenovej kategórii do 2000€, ktorý je bezkonkurenčný.

Decathlon ebike – stilus e – all mountain

Stilus e – all mountain je ebajk postavený na hliníkovom ráme s 29 palcovými kolesami, ktoré sú pripravené zdolať aj ťažší terén. O pohon sa nestará nik iný ako kvalitný motor Bosch performance CX 4tej generácie s krútiacim momentom 85Nm a dopomocou až do 340%. Motor je umiestnený v stredovom zložení a o jeho napájanie sa stará batéria Bosch powertube s kapacitou 625Wh, ktoré Vám vystačia až na 2-hodinovú dopomoc. K dispozícii máme 4 režimy asistencie – Eko / Tour / eMTB / Turbo doplnené o režim pre chodcov – keď tlačíte bicykel vedľa seba.

decathlon ebike stilus e - all mountain

Kvalitné pruženie rock shox

Keďže sa nejekdá o lacný ebike, tomu zodpovedá aj pruženie. A ta je na modeli stilus e – all mountain skutočne výborné. Vpredu nájdeme vidlu rockshox 35 GOLD so zdvihom až 150mm a patrónou motion control so vzduchovou pružinou DebonAir – samozrejme s pevnou BOOST osou 15x110mm. Vzadu nájdeme tlmič rochshox deluxe select+. Za nás sa jedná o skutočne postačujúce a kvalitné prvky pruženia a tlmenia.

stilus decathlon

Radenie a brzdy

Na modeli stilus e – all mountain sa o radenie stará sram SX Eagle – teda jednoprevodník s 12timi pastorkami. Táto zostava je takpovediac aktuálne najdostupnejšia a najobľúbenejšia – odpadá nutnosť riešiť predný prevodník, pri ktorom je mimochodom umietnený systém proti spadnutiu reťaze. Predný prevodník s 34 zubami a kazeta s rozsahom 11-50 zubov sú ideálnou zostavou pre ebike. Doplnené Kľukami FSA s dĺžkou 165mm zhodnou pre všetky veľkosti.

Čo sa bŕzd týta tak tu nájdeme 4-piestové hydraulické kotúčové brzdy od sramu – konkrétne modele SRAM G2. Vpredu aj vzadu máme kotúče o priemere 200mm, čo si myslíme že je maximálne postačujúce.

stilus e - all mountain recenzia

Stilus e – all mountain ostatné

Na totmot ebajku nájdeme 29″ kolesá SUN RINGLE Duroc 30 COMP, s vnútornou šírkou 27mm, vodotesnými ložiskami s boost osami 110×15 vpredu a 148×12 vzadu. Tieto kolesá sú už predpripravené na bezdušový systém – tulebess ready.

Riadidlá, predstavec sú hliníkové. Nás potešila teleskopická sedlovka TRANS-X YSP18P s priemerom 30,9 mm a zdvihom 100 mm (S), 125 mm (M), 150mm (L / XL).

K bicyklu je samozrejme dodávaná nabíjačka BOSCH 6A a komplet povinná a doplnková výbava – zvolček, svetlá a odrazky.

Stilus e – all mountain recenzie

Decathlon ebike – celosveetovo je tento decathlon ebike hodnotený známkou 4.5 z maximálne piatich bodov a 86 z 93 zákazníkov odporúča jeho nákup. Veľké percento recenzentov sa zhoduje v tom, že za daný peniaz sa jedná o dobrý ebike. Vieme, že sa nejedná o lacný bicykel, ale ak by sme chceli podobne vybavený ebike inej značky, museli by sme si minimálne tisícku – dve priplatiť. Takže stilus e – all mountain má za nás palec hore.

decathlon ebajk recenzie stilus

Prípadne si pozriete aj náš článok, kde vyberáme obľúbené bicykle z decathlonu. Ak teda hľadáte lacnejšiu variantu bez motora a vystačíte si s vlastnými silami.

VÝHODY

RAZANCIA

Motor Bosch Performance Line CX, krútiaci moment 85 Nm.

VÝDRŽ

Dojazd až 5 hodín a 2000 m vďaka batérii BOSCH POWERTUBE 625 Wh.

PLYNULÝ CHOD PEDÁLOV

Lepšia plynulosť a rozjazd vďaka možnosti asistencie pri pedálovaní až do 340 %.

POHODLIE

Využite ho na maximum: premyslená jazdná poloha, odpruženie 150 mm, 29″ plášte.

KONTROLA TRAJEKTÓRIE

Vidlica ROCKSHOX 35 150 mm a tlmenie ROCKSHOX Deluxe Select +150 mm.

BRZDNÁ SILA

Výkonné a presné hydraulické brzdy SRAM G2 200 mm/200 mm so 4 piestami.

Decathlon ebike recenzie

Stilus e-all mountain – dobrá hodnota za peniaze (hlavne keď som to kupoval pred rokom, s vysokou cenou, ktorá bola, teraz je viac ponúk a iné možnosti za trochu viac môžu kompenzovať). Dobré komponenty (luxusná batéria, tlmenie a brzdy tb) a pohodlná geometria.
Radenie funguje dobre, ale mne sa viac páči shimano xt za trochu viac peňazí. Sedlovka by sa dala vylepšiť (má príliš veľkú vôľu, ale funguje dobre)Všeobecne platí, že dobrý bicykel, aby to potrestal v skúškach a malých skokoch, veľmi príjemné a pohltí všetko.Stáva sa dosť ťažkým, ale to je to, čo má plný výkon, ak nejdete do vysokých rozsahov. Popredajný servis mi išiel celkom dobre.


Decathloon ebike – dobrý pomer produktu a ceny, motor a batéria fungujú perfektne. Predné odpruženie vyhovuje bez toho, aby bolo vynikajúce a chýba možnosť jeho zablokovania z riadidiel. Zadné odpruženie sa nedá uzamknúť, reguluje sa len odskok, dokonca ani tvrdosť, mohla by byť lepšia, ale cena bicykla je samozrejme obsiahnutá. Vymeňte brzdy a iné správne komponenty, pravdou je, že výmena funguje dobre a brzdenie brzdí úžasne. Decathlon ebike je cenovo dostupný s primeranou výbavou.
Doručenie bolo najhoršou časťou nákupného zážitku. Keď som tam prišiel, len sa narovnali a stlačili riadidlá, dali mi nabíjačku a povedali „dobrý stroj, uži si to“ a dovidenia. Musel som si vypýtať predné svetlo, ktoré nesvietilo a zobral som ho za súmraku. Nebolo mi vysvetlené ako ho zapnúť, ani nabiť, ani sa nenastavila výška sedadla, to už nehovoríme o nastavovaní pruženia či polohy pák. Keď som prišiel domov, musel som nastaviť ovládanie sedadla, ktoré bolo v polohe, ktorá znemožňovala použitie elektronického ovládania asistencie, ľavé ovládanie bŕzd bolo napoly uvoľnené a posunuté. Dokumentácia je nápadná absenciou, mám k dispozícii dokumentáciu starého STILUSU, v ktorej sa hovorí o 27,5 kolesách a nič sa nezhoduje s aktuálnym modelom. Na stránke desaťboja ​​nie sú k tomuto modelu žiadne návody. Nastavil som páčky, upravil odpruženie a natrubil kolesá, myslím tým, že ak ste trochu šikovný, je to dobrá kúpa, ak ste pri malých nastavovacích detailoch odkázaní na tretiu stranu, nezdá sa vám to ako dobré miesto pre Decathlon. kúpiť malú podporu a malé vysvetlenie. Pre informáciu, obchod sa ku mne správal dobre, ale nezdá sa mi vhodný postup doručenia. Ale decathlon ebike stilus e-all mountain je dobrá voľba


Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články