utorok, 21 mája, 2024

Ako vybrať správny elektrobicykel v roku 2022?

Dnešné tendencie naznačujú, že elektrobicykel sa stal najviac vyhľadávaným produktom v cyklistike. Kombinácia klasického bicykla s modernou technológiou vysokokapacitných batérií umožňuje prekonať výškové prevýšenie aj príležitostným cyklistom. Vďaka batérii je elektrobicykel schopný pomáhať v prípade záťaže a únavy, či dokonca len tak spríjemniť dlhú cestu. Vysoká kapacita batérie je zárukou neprestajnej asistencie.
Naši odborníci urobili test 4 elektrobicyklov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa môžete inšpirovať hodnotením našich expertov.

MONDRAKER Crafty R, black-cherry red, 2022

elektrobicykel

Ak potrebujete špičkový e-bajk a neodradí vás ani vysoká cena, tak model Mondraker crafty L je ten ideálny typ. Elektrobicykel má motor Bosch Performance Line CX Cruise (25Km/h) GEN4 BS3 , batériu Bosch Powertube 750Wh. Radenie od značky Sram GX/SX eagle možno nastaviť až na 11 stupňov asistencie. Vďaka celoodpruženému hliníkovému rámu je elektrobicykel vhodný aj do náročného terénu.

Batéria Bosh má kapacitu 750Wh. Vzduchová vidlica Fox 38 float so zdvihom 160mm je ideálna aj do náročnejšieho terénu. To isté platí aj o zadnom tlmiči fox float. Prehadzovačka, kazeta aj prevodová reťaz je v zostave od výrobcu Sram – rady GX/SX Eagle – teda 12 prevodník. Samozrejmosťou sú kvalitné brzdy – tu sú osadené 4-piestové Sram G2 s priemerom 200mm vpredu aj vzadu.
Plášte Maxxis Minion DHF 29×2.6, tubeless ready sú ideálne do terénu. Elektrobicykel nemá integrovaný elektro prvok – tento je osadený priamo na riadidlách a zobrazuje stupeň asistencie, rýchlosť či aktuálny dojazd.

4EVER Ennyx 2 29″ – model 4.0 (unisex)


Horský e-bajk 4EVER Ennyx 2 29″ je vhodný aj do náročnejších terénov práve preto, že obsahuje motor značky Bros. Má silnú batériu a disponuje rýchlou zmenou prevodu. Nevýhodou je vyššia cena, pri ktorej by bol vítaný aj bezdušový systém.

HORSKÝ ELEKTRICKÝ BICYKEL STILUS E-ST 29″ STILUS


Moderný horský celoodpružený elektrobicykel od známeho producenta má dlhý dojazd aj kapacitu batérie. Motor elektrobicykla má dostatočnú rezervu.

Čo sa týka pomeru cena verzus výkon, ide o ideálny elektrobicykel, pretože pri svojej cene ponúka až nadpriemernú výbavu. Aj napriek tomu, že elektrobicykel má menší displej, ide o farebný displej, ktorý ešte stále ponúka len hŕstka výrobcov. Elektrobicykel má športový dizajn a kvalitné súčiastky. Nedostatkom tohto modelu je iba základná ponuka prevodov.

Crussis e-Guera 9.6-M 2021 (dámsky)


Ide o horský elektrobicykel s kvalitnými komponentami pre dámy v elegantnom prevedení. Batéria má veľmi dlhý dojazd – až 170 km. Vidlica je odpružená, elektrobicykel má 12 prevodov, vo výbave je aj USB konektor. Nevýhodou je vyššia cena, obmedzený výber veľkostí a neobsahuje ďalšie prvky, ako sú svetlá, blatníky či stojan.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články