test
utorok, 18 júna, 2024

Online kalkulačka pre lacné PZP a havarijné poistenie

Netfinancie zastrešujú väčšinu poisťovní na Slovensku, a ich generátor ponúk je naozaj rýchly. Stačí Vám pár sekúnd a ponuky máte pred sebou. Ak teda hľadáte lacné PZP, havarijné, či cestovné poistenie, určite neprehliadnite túto možnosť ako ušetriť.

Vždy aktuálne ceny PZP

lacné pzp

V minulosti poisťovne oznamovali nové sadzby a ceny zákonného poistenia koncom októbra a následne začali platiť od nového roka. V súčasnosti väčšina poisťovní z času na čas upravuje svoje sadzby na základe vlastných rozhodnutí a požiadaviek. Takže v prípade potreby sa to môže stať aj počas roka. Keďže naše kalkulačky a systémy sú priamo napojené na systémy poisťovne, máme vždy aktuálne ceny. Ak si s nami porovnáte povinné zmluvné poistenie, môžete si byť istý, že uvedené ceny sú reálne a konečné na začiatku daného krytia. Na jednom mieste získate aktuálny prehľad cien naprieč všetkými poisťovňami. Nájsť lacné PZP je naozaj jednoduché.

Pre klientov už nie je problém včas si prehodnotiť sumy PZP a rozhodnúť sa v prípade potreby zmeniť poisťovňu. Pomáha im, že poisťovňa je povinná vopred zaslať informáciu o výške poistného na ďalšie poistné obdobie. Ak sa teda zákazník dozvie o ustanoveniach výšky PZP na nové obdobie 10 týždňov pred koncom poistného obdobia a rozhodne sa zmeniť poisťovňu, stále má právo na výpoveď v zákonnej lehote 6 týždňov.

Čo sa týka samotnej zmeny, v rámci PZP sa ceny zvýšili v priemere o 5-6%. Niektorým zákazníkom sa poistné zvýšilo radikálnejšie, niektorým menej, no našli sa aj poisťovne, ktoré poistné nemenili. Záleží teda od konkrétneho klienta. Dôležitým kritériom zostáva história poškodenia vodiča. Doplatiť by teda mohli logicky tí, ktorí spôsobili poistné udalosti v iných obdobiach.

Taktiež sa poisťovne chránia tým, že ponúkajú vyššie poistné pre vodičov, ktorí sú štatisticky viac ohrození (mladí ľudia, z veľkých miest, s výkonnými vozidlami), ale sú aj poisťovne, ktoré ponúkajú ešte výhodnejšie príkazné zmluvy pre mladých Cena poistenia ( nad 24 rokov a pod.). Nie je teda nič dramatickejšie, zákazník si vždy môže vybrať, v ktorej poisťovni sa poistí. Každý parameter zohľadňuje pri výpočte ceny inú kombináciu parametrov. V súčasnosti ide najmä o škodovú minulosť osoby, vek, trvalý pobyt, právnu formu a objem valcov a výkon motora vozidla. Niektoré poisťovne však prihliadajú aj na značku a model vozidla.

Nie ste si istí, aká cena je pre vás vhodná? Choďte do kalkulačky a do minúty zistíte najlacnejšiu cenu PZP. Zahŕňa všetky štandardné a aktuálne sadzby, takže vám poskytne povinné zmluvné poistenie na mieru. Všetko je jednoduché, rýchle a pohodlné! Lacné PZP vypočítate online z pohodlia domova.

lacné PZP

Online PZP pripoistenia

Všetky poisťovne v rámci krytia PZP ponúkajú aj asistenčné služby a doplnkové krytie na ochranu vášho auta a jeho pasažierov. Medzi najčastejšie doplnkové PZP patrí čelné sklo, živelná pohroma, zrážka so zvieratami, krádež auta a nehoda. Poisťovne môžu poskytnúť aj dodatočné doplnkové krytie.

poistenie čelného skla

PZP poistenie čelného skla kryje poškodenie alebo zničenie skiel v dôsledku náhodných a nepredvídaných udalostí. Pokrytie sú náklady na opravu alebo výmenu poškodeného skla. Jednotlivé poisťovne kryjú len čelné sklo alebo všetky sklá auta.

poistenie zrážky so zvieratami

Ak je vaše auto poškodené alebo zničené v dôsledku stretu so zverou na ceste, môžete si dokúpiť poistenie zrážky so zverou.

úrazové poistenie vodiča

Úrazové poistenie PZP sa dokupuje pre prípad úrazu s trvalými následkami alebo smrti úrazom. Poistený môže byť len vodič alebo spolujazdec auta. Toto poistenie sa vzťahuje na nehody, ktoré sa stanú počas jazdy.

poistenie živelnej udalosti

prikúpte si poistenie živelnej udalosti, ak vaše auto poškodí alebo zničí živelná pohroma. Môže to byť napríklad požiar, povodeň, povodeň, búrka, krupobitie, zemetrasenie, úder blesku, atmosférické zrážky, zosuv pôdy, lavína, spadnuté stromy atď.

poistenie proti krádeži auta

Poistenie proti krádeži vozidla sa kupuje pre prípad krádeže, vlámania alebo lúpeže. Poistené sú aj časti vozidla alebo jeho príslušenstvo.

Najvýhodnejšie havarijné poistenie

havarijné poistenie kalkulačka

Havarijné poistenie, niekedy označované ako poistenie KASKO, je poistenie, pri ktorom si majiteľ vozidla, jeho majiteľ alebo iný typ poistníka dojednáva poistnú zmluvu s príslušnou poisťovňou. Táto politika poskytuje krytie škôd spôsobených jedným z nasledujúcich rizík alebo kombináciou týchto rizík spojených s vozidlom:

 • nehoda, poškodenie alebo zničenie vozidla (alebo jeho časti) spôsobené nehodou spôsobenou zrážkou alebo zrážkou,
 • poškodenie vozidla v dôsledku živelných pohrôm alebo následkov živelných pohrôm (povodeň, krupobitie, požiar, popadané stromy, búrky, zosuvy pôdy atď.),
 • krádeže vozidiel alebo častí vozidla (hliníkové disky – tzv. elektronika, autorádiá, xenónové svetlomety, kolesá, náhradné pneumatiky a pod.),
 • prípady vandalizmu, vlámania alebo lúpeže,
 • poškodenie čelného skla alebo všetkých skiel vozidla,
 • okolnosti úrazu a trvalé následky úrazu,
 • odcudzená alebo poškodená batožina vo vozidle,
 • Pripoistenie právnej ochrany, náhradné vozidlo.

Zoznam poisťovní

V rámci našich online kalkulačiek Vám nájdeme najvýhodnejšie poistenie od zmluvných poisťovní, z ktorých si sami vyberiete tú najlacnejšiu alebo najvhodnejšiu. Na výber budete mať z poisťovní:

 • Allianz
 • Axa
 • Collonade
 • ČSOB poisťovňa
 • Generali
 • Genertel
 • Groupama
 • Komunálna poisťovňa
 • Kooperativa
 • Union
 • Uniqa
 • Wustenrot
Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články