asd
utorok, 16 júla, 2024

Decathlon bicykle – vyberáme nový bicykel – rockrider xc 100, rockrider st 530…

Prichádza jar a s ňou aj teplejšie počasie. Kilogramy nabraté v zime treba zhodiť, a vybrali ste si ako spôsob bicyklovanie? To je skvelé! Bicyklovanie je výborný spaľovač kalórií, podporuje krvný obeh, a dopraje vám psychický relax. Ale ak nemáte na čom začať jazdiť, prinášame Vám pár tipov na cenovo dostupné decathlon bicykle – napr. modely rockrider xc 100 či rockrider st 530. Ktorý bicykel decathlon si vyberiete?

Bicykle decathlon – za slušný peniaz slušný bajk

decathlon bicykle
rámová sada rockrider

Pokiaľ sa chcete bicyklovaniu venovať rekreačne, a nie ste náročný boháč, v decathlone si určite nejaký model vyberiete. Nie, nebudete mať najkrajší a najlepší bajk v okolí, ale vyberieme pre vás modely, ktoré budú plniť svoj účel, sú vytestované a cenovo dostupné. Predstavíme si pás modelov, a pre náročnejších dáme aj nejaký bonus.

V článku si predstavíme obľúbené a dobre hodnotené modely. Ak potrebujete pomôcť s výberom veľkosti rámu a celkovo si priblížiť niečo o bicykloch, odporučam hodiť očko na tento článok, kde nájdete viac info o materiáloch, veľkostiach, pružení, radení, brzdách…

Mimochodom, ako bývalý cyklista, som dlho odsudzoval ,,neznačkové,, bicykle – teda značky, ktoré neuvidíte na tour de France či olympijských hrách. Samozrejme ako ,,profesionál,, som jazdil na bajkoch v iných cenových aj kvalitových kategóriách (Specialized, Merida , Cannondale…). No s odstupom rokov po odchode z cyklistiky som zistil, že aj bicykel z decathlonu za 500€ plne splní svoj účel…

Tip: Ak hľadáte cestné bicykle, pozrite článok : van rysel cestné bicykle z decathlonu

Decathlon bicykle

Decathlon patrí k obľúbeným a vyhľadávaným predajcom športových potrieb. Pokiaľ máte šport ako hobby a športujete rekreačne, v decathlone si určite vyberiete športové potreby a oblečenie v rozumných cenových hladinách.

A to platí aj pre bicykle. V sortimente nájdete značky ako btwin, rockrider či stylus, ktoré patria do decathlon brandu. Všetky modely uvádzaných značiek sú vyvýjané a testované vo Francúzskom Lille. Každého určite poteší doživotná záruka na rám, a štandardná 2 ročná záruka na diely (ebajky batérie 500 cyklov). Veľmi pozitívnou informáciou (pre mňa) je použitie jednoprevodníkov, aj na lacnejších modeloch ako rockrider st 530 či rockrider st 100., alebo jeho elektrickú variantu rockrider e-st 100.

Takže, ak ste sa rozhodli kúpiť nový bicykel za slušný peniaz, decathlon bicykle odporúčame. A poďme si teda pozrieť obľúbené modely.

ROCKRIDER ST 530

decathlon rockrider st 530
rockrider st 530

Tento model je veľmi obľúbený aj vďaka svojej cenovke. V čase písania článku sa predáva za 429,99€.

Za túto cenu kúpite slušne vyzerajúci bajk, postavený na hliníkovom ráme (Al6061), s radením microshift (1×9) a jednoprevodníkom. Na to, že sa jedná o lacný bicykel, je vybavený hydraulickými kotúčovými brzdami, za čo má rockrider st 530 od nás veľký palec hore. Vidlica je pružinová so zdvihom 100mm. Navyše pri modeli rockrider st 530 máte doživotnú záruku na rám. Takže model rockrider st 530 v danej cenovej kategórií u nás vyhráva na plnej čiare.

ROCKRIDER XC 100

rockrider xc 100
rockrider xc 100

Rockrider xc 100 by sme kľudne mohli nazvať starším bratom modelu st 530. Daný bajk stojí 899,99€. Ale čo za túto cenu dostanete?

S rastúceu cenou samorejme stúpa aj výbava, a tú má rockrider xc 100 parádnu (na danú cenovku). Rám je hliníkový – Al6061 a 6013 (v danej cene na karbón ani nemyslite). Vzudchová vidlica manitou so zdvihom 100mm a oblokovaním z riadidiel sa postará o komfort, o radenie sa postará šalter shimano deore. Jednoprevodník (30/32 zubov) s 12-pastorkom je ideálna kombinácia aj do ťažšieho terénu. Brzdy hydraulické Tektro 180/160mm.

Táto výbava už vyzerá dosť slušne, a s modelom rockrider xc 100 sa nestratíte ani medzi cyklistami, ktorý sa tomuto športu venujú vážnejšie. A áno, aj model rockrider xc 100 má doživotnú záruku na rám.

ROCKRIDER XC 500

rockrider xc 500
Rockrider xc 500

Pri modely rockrider xc 500 sa už začíname pohybovať v trošku vyššej cenovej hladine – cca 1300€. No s týmto kúskom by som sa nebál a nehanbil absolvovať dokonca aj náročnejšie xc preteky.

Rám nám ostáva stále hliníkový (radšej dobrý hliník ako nekvalitný karbón). A teraz šmakocinky z výbavy: vidla Reba Rl s blokovaním na riadidlách a boost osou, radenie sram GX/NX Eagle 1×12, brzdy sram level T 180/160mm. Táto výbava Vás už dostáva do situácie, kedy Vás začnú brať ostatný cyklisti vážne 🙂 Navyše 29´kolesá SUN RINGLE duroc s bezdušovými plášťami Hutchinson, dodávajú tomuto modelu ten správny šmrnc.

Samozrejme aj na model rockrider xc 500 sa vzťahuje doživotná záruka na rám.

HORSKÝ BICYKEL ALL MOUNTAIN FIFTY S ROCKRIDER

rockrider fifty s
Rockrider fifty s

Predchádzajúce modely boli určené prevažne na XC – cross country – teda do jednoduchších terénov. Ak ale teda žijete v horách resp. pri lese, pozrieme si celoodružený all mountain model rockrider fifty s.

Toto celoodpružené ,,vozidlo,, vyzerá v skutočnosti dosť dobre. Rock shock recon a tlmič manitou radium (oba zdvihy 140mm) sa postarajú o to, že vaša jazda bude dostatočne pohodlná, a väčšina nerovností pohltených. Radenie sram sx 1×12 je dostatočné, ale brzdy sram LEVEL sú parádne. S kolesami Sun ringle a plášťami Hutchinson toro (iba dušová varianta) si poradíte v akomkoľvek teréne. Príjemnosť, alebo už pomaly aj povinnosť pri all montain modeloch je teleskopická sedlovka.

Doživotná záruka sa týka aj modelu rockrider fifty s.

Na záver

Tak tieto decathlon bicykle si zaslúžia Vašu pozornosť. Celkovo musím zhodnotiť, že si dizajnéri a tvorcovia daných modelov dali záležať a vytvorili dobre vyzerajúce, a cenovo dostupné bicykle, z ktorých nebude mať problém si vybrať hocikto. Samozrejme, aj mne sa páči napr. specialized epic s-works za 8.999€ v kaktuse…Ale ostaňme pri zemi, a začnime si cyklistiku užívať od začiatku s bicyklami v normálnych cenách. S bicyklami od decathlonu nič nepokazíte…Celú ponuku modelov rockrider – bicyklov z decathlonu nájdete tu :

horsky bicykel rockrider mtb
rockrider bicykel
decathlon horsky bicykel

PS. ak hľadáte bike nad 1500€, skúste pozrieť článok mondraker

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články