test
pondelok, 17 júna, 2024

Van Rysel – obľúbené cestné bicykle z decathlonu

Cyklistika ako taká zažila v posledných rokoch veľký boom, a týka sa to samozrejme aj cestných bicyklov. Príležitosti sa chopil decathlon, ktorý so svojimi modelmi VAN RYSEL mieri naozaj vysoko, dalo by sa povedať najvyššie – na tour de france. A preto si dnes predstavíme obľúbené bicykle z dielne tohoto francúzskeho výrobcu, ktoré sú v pomere cena / kvalita bezkonkurenčné.

VAN RYSEL RCR

Tento model je aktuálne najvyššou radou cestných bicyklov. Jedná sa o profi bike, s ktorým sa nestratíte ani v závodnom pelotóne. Postavený na karbónovom ráme s UCI certifikáciou, elektronickej sade shimano ultegra Di2, bzdrami aj kolesami shimano ultegra.

van rysel RCR - cestný bicykle z decathlonu

VAN RYSEL EDR

Karbónový endurance bicykel ako stvorený na dlhé výjazdy. Van rysel EDR osadený elektornickou sadou sram rival ETAP AXS, brzdami sram rival, kolesami fulcrum racing a karbónovými doplnkami DEDA. Poteší aj snímač výkonu QUARQ, ktorý vám bude nápomocný pri zlepšovaní sa.

van rysel edr

VAN RYSEL RCX

Tento cyklokrosový bicykel sme sem zaradili zámerne, pre jeho všestranné použitie. Bicykel je použiteľný na cyklokros, ako gravel bike, prípadne pri prehodení plášťou ako kvalitný cestný tréningový bicykel. Stroj postavený na karbónovom ráme s karbónovom vidlicou, komplet osadený sadou shimano GRX 1×11. S váhou okolo 8,5 kg a cenou cca 1800€ sa jedná o skutočne príjemnú kombináciu.

van rysel rcx

VAN RYSEL EDR AF campagnolo

Ak hľadáte cenovo dostupný a dobre vybavený bicykel, je tu pre Vás nachystaný model EDR AF postavený na hliníkovom ráme s klasickými brzdami. Osadený komplet sadou od campagnola – konkrétne brzdy a radenie campagnolo centaur a parádne kolesá campagnolo calima. V cene zhruba 1100€ máte aj doživotnú záruku na rám, čo určite poteší.

van rysel campagnolo

VAN RYSEL TRIBAN RC500

Základný model cestného bicykla z decathlonu. Za príjemných približne 650€ získate bicykel postavený na hliníkovom ráme osadený radením shimano sora a mechanickými kotúčovými brzdami. Tento model bude Vašim odrazovým mostíkom pri zoznamovaní sa s cestnou cyklistikou, v prípade, že máte obmedzený rozpočet. Za daný peniaz je to použiteľný bajk.

van rysel triban rc500

TIP: ak hľadáte horské bicykle, tie nájdete v článku : MTB decathlon bicykle

Decathlon cestny bicykel / van rysel / triban

triban cestny bicykel
van rysel cestny bicykel
decathlon cestny bicykel

Decathlon je pripravený vstúpiť do profesionálneho jazdenia s bicyklami Van Rysel a sponzorovať tím WorldTour v roku 2024. Decathlon nedávno uviedol na trh model Van Rysel RCR WorldTour Racing Aero, a keďže francúzska značka je sponzorom oblečenia Cofidis Teamu, možno ich v budúcej sezóne ponúkne im, alebo je v hre aj team AG2R Citroën.

Van Rysel vstupuje s modelom RCR do najväčšej cyklistickej etapy. Táto verzia WorldTour má plne integrovaný kokpit a nový karbónový rám, o ktorom výrobca hovorí, že je ľahší a tuhší. Podľa Cycling Weekly váži rám iba 810 gramov. Celá zostava s radením Shimano Dura-Ace Di2 a kolesami SwissSide Hadron 500 podľa značky sedí presne na limite UCI 6,8 kg.

Druhý vystavený model RCR mal dvojdielny kokpitom, s riadidlami s aerodynamickým profilom a predstavcom vyrobeného Deda. Vystavený čierny RCR sa dodáva so súpravou SRAM Force AXS a kolesami Zipp 404 Firecrest s bezdušovými pneumatikami Michelin Power Cup.

Táto zostava má uvádzanú hmotnosť 7,2 kg a predáva sa za konkurenčnú cenu približne 6 999 amerických dolárov.

O dostupnosti a zaadení modelu van rysel RCR Vás samozrejme budeme včas informovať, aby Vám neušla možnosŤ si tento cenovo bezkonkurenčný cestný profi bicykel taktiež zakúpiť.

Decathlon v poslednej dobe so svojimi bicyklami veľmi veľkými, dalo by sa povedať míľovými krokmi napreduje vpred. Veď ich horský model rockrider race 940s sa v roku 2023 umiestňuje na popredných miestach v rámcu UCI MTB svetového pohára, ale aj iných veľkých pretekoch.

A teda pravdepodobne od roku 2024 budeme vítať decathlon bicykle van rysel aj na pretekoch world tour – hlavne na tour de france, na čo sa neskutočne tešíme. Decathlon ide bomby, a už na Vás nikto so ,,specializedom,, nebude pozerať zhora. Klobúk dole decathlon.

VAN RYSEL recenzie

Cyklokrosový bicykel rcx van rysel – Kolo jsem koupil pro denní dojíždění do práce i pro tréninkové trasy po horších asfaltových cestách. Měřím 182 cm a koupil jsem velikost L. Originál představec 120 mm byl moc dlouhý. Vyměnil jsem ho za 90 mm a kolo mi nyní skvěle pasuje. Jsem hlavně spokojený s dobrým přenosem síly a zároveň pohodlím jízdy na horších cestách. V reálu je modrá barva ještě krásnější, než na fotkách. Aby bylo kolo rychlejší, tak jsem vyměnil přední ozubené kolo z původních 40 zubů na 44 zubů. I s tímto rychlejším převodem jsem schopen vyjet opravdu prudké stoupání, protože rozsah převodů zadní kazety je dostatečně velký.


VAN RYSEL RCX – Kúpil som to bez skúšobnej jazdy, pretože nikde neboli zásoby.
Keď som dostal bicykel, bol som spokojný s väčšinou špecifikácií. Pekné a ľahké, kvalita spracovania bola dobrá.
Až keď som vyliezol na svoje bežné kopce, uvedomil som si, kde to chýba.
Je to jeden retiazkový krúžok vpredu a som zvyknutý na kompaktný.
Moje obvyklé kopce boli ťažké.
Zistil som, že problém je v kazete. Prevodník má 40 a najväčšie ozubené koleso na kazete bolo 32.
Vymenil som kazetu za väčšiu s väčším ozubením. Vyriešený problém.


Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články