piatok, 12 apríla, 2024

Legrand Valena Life – vypínače a zásuvky

V poslednej dobe sa stala rada od legrandu – Valena life veľmi obľúbenou a populárnou. Legrand valena life dostupná v elegantnej bielej, krásnej hliníkovej, nadčasovej čiernej ale aj krémovej farbe. Veľká časť komponentov skladom s dopravou zdarma už od 100€ v eshope cbelektro.sk

Jednozásuvka Legrand Valena Life 2P+T/16A/250V – 753180

jednozásuvka legrand valena life 753180

Zásuvka 2P+T/16A/250V clonky (PS) biela Valena Life (Legrand) je najpredávanejším akrtiklom z rady legrand valena life, vynímajúc rámčeky. Kvalitné plastnové prevedenie vyrábané v turecku vo farbách biela, čierna, hliník, béžová/krémová, červená. Jednozásuvka legrand valena life obsahuje samotný strojček zásuvky a je dodávaná bez rámčeka, ktorý je potrebné dokúpiť podľa potreby. Zásuvku je možné jednorámčeka, dvojrámčeka, trojrámčeka, štvorrámčeka a 5rámčeka.

Inštalácia zásuvky legrang valena life je skutočne jednoduchá, nakoľko neobsahuje skrutkovacie prípojnice, ale pružinové svorky na princípe Wago. Pasuje do každej inštalačnej krabice KO68.

Moderný štýl zásuvky ju radí medzi veľmi obľúbené. Stupeň ochrany pred vlhkosťou je IP20, čiže vhodná do interiérov bez vyššej vlhkosti. V prípade potreby osadenia zásuvky do vlhkého prostredia alebo exteriéru je možnosť objednať zásuvku s krytím IP44 – objednávací kód 753179.

Katalógové číslo jednozásuvky legrand valena life – 753180. Balená samostatne po 1 kuse v pvc obale s pvc krytkou, ktorá uľahčí prácu pri maľovaní, a samotná zásuvka ostane čistá. Balenie po 1 kuse, 15 kusov v krabici, 75 kusov v kartóne.

Dvojzásuvka Legrand Valena Life natočená 2P+T/16A/250V 753186

dvojzásuvka legrand valena life 753186

Ďalším komponentom je natočená dvojzásuvka Legrand valena life. Dodávaná v bielej, béžovej a hliníkovej farbe. Dvojzásuvku je možné osadiť do každej elektroinštalačnej krabice KO-68. Vrchná zásuvka je pootočená o 30 stupňov, čo umožní a uľahčí zasunutie uhlovej vidlice do zásuvky, bez blokovania spodnej zásuvky.

Inštalácia dvojzásuvky je jednoduchá vďaka pružinovým svorkám typu wago, ktoré sú vhodné na medené káble, dobre držia bez hrozby skratu z nedotiahnutej skrutky.

Dvojzásuvka legrand Valena Life je dodávaná ako komplet – nie je potrebné dokupovať rámček, a nie je ju ani možné osadiť do rámčeka. Dodávaná iba v prevedení IP20 – do vnútorného prostredia, vodeodolná verzia IP44 sa nevyrába.

Objednávacie číslo legrand valena life natočenej dvojzásuvky – 753186, dodávané samostatne po 1 kuse, 5 kusov v krabici, 50 kusov v kartóne.

Vypínač č.1 Legrand Valena Life 752101

vypinač č 1 valena life 752101

Spínač 1-pólový (1) 10AX/250V (PS) biela Valena Life (Legrand) je jednoduchý vypínač dodávaný v bielej, béžovej alebo hliníkovej farbe. Vypínač č.1 slúži na obládanie jedného svetelného okruhu z jedného miesta.

V prípade, že potrebujete obládať jeden svetelný okruh z dvoch miest, napríklad prechodná izba, zvolte vypínač číslo 6 – objednávacie číslo legrand 752106. Ak potrebujete schodiskový vypínač, umiestňovaný medzi dva vypínače číslo 6, objednajte položku 752197.

Ak potrebujete z jedného miesta ovládať dva svetelné okruhy, potrebujete osadiť dvojpáčkový vypínač, označovaný ako vypínač číslo 5 – 752105. V prípade potreby obládania dvoch svetelných okruhov z dvoch miest, je potrebné osadiť vypínač číslo 6+6, staršie označenie vypínač 5B – objenávacie číslo 752108.

Vypínač číslo 1 legrand valena life je dodávaný v bezskrutkovej forme s pružinovými svorkami. Ochrana IP20 ho predurčuje k použitiu v interiéri. V prípade potreby osadenia vypínačov do vonkajšieho prostredia – napríklad na fasádu alebo do altánku, je potrebné vyhľadať vypínače legrand valena life s ochranou IP44.

Všetky vypínače rady valena life sú dodávané bez rámčeka, ktorý je potrebné dokúpiť – dostupné jedno až 5rámčeky. Balené po 1 kuse s pvc krytkou, 15ks v krabici (vypinač č7 po 5 kusov), 75 kusov v kartóne.

Žalúziový spínač Legrand Valena life 752130

752130 ovládač žalúzií legrand valena life

Ovládač žalúzií/roliet tlačidlový 10A/250V biela Valena Life (Legrand) je určený pre ovládanie žalúzií alebo roliet. Vypínač je s tzv. aretáciou – to znamená, že po stlačení dlačidla nadol alebo nahor vytiahne celé žalúziu až do koncovej polohy. Veľkou výhodou vypínača s aretáciou je to, že pri vypínači nemusíte stáť a držať ho, kým sa žalúzia úplne vysunie. Chod žalúzie je mozné prerušiť tlačidlom v strede, ktorým si vieme roletu zastaviť v polohe, ktorá nám vyhovuje.

Objednávacie číslo legrand vypínač/spínač žalúzií je 752129.

V prípade, že Vám viac vyhovuje varianta žalúziové tlačidlo – obj kód 752130 / tlačidlo ovládania žalúzií. Pre chod žalúzie bude potrebné držať tlačidlo – je teda bez aretácie.

O vhodnosti použitia vypínača alebo tlačidla sa radšej informujte u dodávateľa žalúzií, nakoľko nie všetky žalúziové motory sú kompatibilné – niektoré sa dajú ovládať spínačom, niektoré len tlačidlom. Osadenie ovládača žalúzií je možné do inštalačnej krabice ko68.

Dodávané štandardne v bielej farbe, no je možné objednať aj farebný variant béžový, prípadne hliníkový. Ochrana IP20 ho predurčuje do použitia v interiéri a nieje možné ho použiť vo vonkajšom prostredí. Žalúziový spínač sa v prevedení IP44 nevyrába.

Dodávaný po 1 kuse s pvc krytkou, 5 kusov v krabici, 50ks v kartóne.

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články