test
utorok, 18 júna, 2024

Ako vybrať gril? Vyberáme 3 obľúbené modely

Kupujete svoj prvý gril? Neviete, či si vybrať gril na drevené uhlie alebo na plyn, veľký alebo malý, drahý alebo lacný? Na trhu sa dokonca objavil aj gril na pelety. Tu je návod, ako vybrať gril, ktorý je pre vás ten pravý! Gril je ústredným prvkom vašej záhrady rovnako ako sporák vo vašej kuchyni. Tu je návod, ako si vybrať gril a ktorá forma paliva je na grilovanie najlepšia. Testovali sme 3 druhy grilov.

Grilovanie na drevenom uhlí

ako vybrat gril

Ak si kúpite gril na drevené uhlie, oheň zapálite pomocou dreveného uhlia (buď kusového, alebo brikiet). A samozrejme potrebujete zásobu dreveného uhlia. Na druhý deň po grilovaní zase musíte zlikvidovať zvyšky popola.

Čo potom robí gril na drevené uhlie tak výnimočným? Chuť. Dym z dreveného uhlia dodá jedlu neodolateľnú chuť ako na záhradnom grile. Vyskúšali sme gril na drevené uhlie Fieldmann FZG 1007

Chuť pri grilovaní nebola taká výrazná pri rýchlo grilovaných kuracích prsiach a hamburgeroch, ale najmä pri pomalom grilovaní, ako sú rebierka. Tie potrebovali viac hodín mierneho tepla nad uhlím, aby získali chuť dymu a dreva.

Oheň z dreveného uhlia vytvára oveľa viac tepla ako plynový gril. Je to výhodné najmä pre tých, ktorí majú radi pekne opečené steaky.

Na rozdiel od plynového grilu nemôžete na grile na drevené uhlie jednoducho upravovať teplotu pomocou gombíkov. Namiesto toho používate prieduchy a klapky na reguláciu prívodu vzduchu. Tie majú za úlohu plamene buď podporiť alebo utlmiť. Na to si treba zvyknúť, ale keď to zvládnete, budete sa cítiť naozaj skvelo – ako ohnivý majster!

Grilovanie na plyne

Plynové grily používajú ľahko dostupné 20-kilogramové propánové nádrže, ktoré zabezpečia približne 25 hodín bezstarostného grilovania. Mnohé propánové grily môžete tiež upraviť tak, aby fungovali na prívode zemného plynu do vášho domu.

ako vybrat gril

Na rozdiel od grilov na drevené uhlie sa plynové grily rýchlo zahrievajú. Na grilovanie sú pripravené za menej ako 10 minút. Ak chcete mať pohodlie a možnosť grilovať ihneď, potom si určite vyberte plynový gril napríklad Napoleon Freestyle 365 plynový gril

Teplo môžete regulovať jednoduchým otočením gombíka. Ak chcete pripraviť viacero druhov potravín naraz, môžete si vytvoriť viaceré zóny grilovania – teplejšie aj chladnejšie.

Keďže v grile nehorí drevené uhlie, nevzniká ani dym. Jedlo pripravené v takomto grile nebude mať tú esenciu táboráku.

Grily na pelety

Peletové grily sú napájané elektrickou energiou, ale spaľujú pelety z tvrdého dreva, ktoré zabezpečujú skutočné teplo (aj dym). Pelety sa dávkujú do zásobníka, ktorý ich podľa potreby rozdeľuje, aby sa udržala stála teplota.

Ak si zadovážite gril na pelety …., bez problémov získate dymovú chuť. Tento gril na pelety spaľuje drevené pelety bez popola a čistenia. Náš gril sme použili na údenie bôčika. A aj kuracie prsia pripravené na tomto grile boli šťavnatejšie.

Elektrické grily

ako vybrat gril

Elektrické grily nepripravujú pokrmy na plameni alebo uhlíkoch. Ak však žijete na mieste, kde nie je napríklad gril na drevené uhlie povolený a radi by ste varili vonku, skúste elektrický gril Napoleon TravelQ PRO 285.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články