piatok, 12 apríla, 2024

Moderný domov lacno a rýchlo – teraz v každej domácnosti

Dnešná doba je plná trendov a rôznych štýlov. A netýka sa to len oblečenia, webových stránok či automobilov, ale aj zariadenia domácnosti a to tak, aby pôsobila útulne, no zároveň moderne. Trendové bývanie si vyžaduje obzvlášť dôraz na detaily. Aby ste si vedeli moderne zariadiť aj vy svoju vlastnú domácnosť a bývať tak podľa najnovších horúcich noviniek, priniesli sme vám zopár rád a dobrých tipov ako si jednoducho, kvalitne a lacno zariadiť moderný domov.

Malá pravidelná aktualizácia bývania je veľmi obľúbenou novinkou medzi mnohými ľuďmi, ktorí túžia po modernizácii domova menej nákladnou formou akou je naopak rekonštrukcia, ktorá je nielen finančne náročná, ale najmä príliš zdĺhavá a vie narobiť doma aj kopec neporiadku. Malé, no efektívne úpravy domácnosti sú dôkazom pravého opaku. Samozrejme, tak ako v mnohých prípadoch, ani tu nesmie chýbať kreativita, ktorá je kľúčovou vlastnosťou k motivácii. Vďaka nej totiž premeníte svoj útulný domov na luxus, v ktorom sa bude cítiť ešte lepšie.

moderný domov

Precíznosť, chuť tvoriť a cit pre súlad sú tri hlavné predpoklady k dosiahnutiu vytúženého výsledku. Bývajte spokojnejšie!

Farby v byte nepodceňujte

Na prvý pohľad sa to nezdá, ale optické vnímanie farieb použitých na stenách izieb robí divy. Preto je veľmi dôležité dodržať súlad medzi farebnými kombináciami, ktoré použijete a vedieť sa s nimi pohrať. Hlavnú rolu by teda mala zohrávať vyššie spomínaná kreativita. Áno, váš moderný domov bude o kreativite…

Nebojte sa teda experimentovať. Sústreďte sa najmä na jemnosť a voľte radšej menej výrazné, pastelové farby, ktoré sú aktuálne obľúbené, najmä u mladšej generácie. Tieto farby sa preto ideálne hodia ako súčasť izby mladého teenagera.

Celkovo sa zamerajte na menej sýte farby – to už v móde nie je. Hra s farbami ešte nikdy nebola zábavnejšia! Rozhodne tým nič nepokazíte, práve naopak.

Rovnaký druh nábytku – súčasť každej izby

Ak predsa plánujete menšiu rekonštrukciu a zvažujete oživiť svoj moderný domov novými kúskami nábytku, v prvom rade by ste sa mali zamyslieť, aký typ nábytku dominoval vašej domácnosti doteraz a podľa toho zvážiť ten nový. Nikdy nekombinujte rôzne druhy nábytku. Zbytočne tým tak vzniká nesúlad, čo je negatívum pri vytváraní harmonického bývania. Ak hľadáte partnera v oblasti nábytku, určite pozrite ponuku Kondela nábytok.

Pokiaľ vašu obývačku tvoria napríklad skrine z masívu, dekoračnú skrinku do predsiene voľte rovnakého druhu a farby. Vznikne ideálny súlad medzi predsieňou a obývačkou, čo návštevníkov vašej domácnosti určite poteší. Vo väčšine prípadov sa totiž hostia z predsiene ženú práve do obývačky. Možno to vizuálne nebudú vnímať, ale psychologicky to vždy pôsobí elegantne, moderne a luxusne, čo ocení aj ten najnáročnejší hosť.

Hmyz domov nepatrí -zatočte s ním raz a navždy

Akýkoľvek druh hmyzu kazí dojem každej domácnosti, preto by ste sa mali zamerať nielen na účinné odstránenie hmyzu, ale najmä na ochranu pred ním a to tak, aby sa dnu vôbec dostal. Ak patríte k ľuďom, ktorí nemajú sieťky na oknách, niet na čo čakať. V žiadnom prípade by vás nemalo odradiť aktuálne ročné obdobie. Rovnako ako kvety, niektoré kvitnú v lete, iné v zime, s hmyzom je to podobne. Už žiadne štípance či hniezda v byte. Užite si tichú domácnosť.

Z prírodného a obzvlášť dlhodobého hľadiska je účinná najmä citrónová kôra proti komárom, kde bobkový list zasa proti nočným motýľom (morám). Avšak, samozrejme, moderná doba prináša aj moderné riešenia na každý problém. Preto sú dnes dostupné aj rôzne difúzery, mucholapky či elektrické odpudzovače hmyzu. V mnohých domácnostiach sa zasa osvedčila žiarovka proti komárom, ktorá je účinná a nízko-energetická, čo doma určite oceníte aj vy. Pokiaľ ide o otravný hmyz, sú ľudia ochotní spraviť čokoľvek, len aby sa ho zbavili.

moderný domov

Doplnky tvoria moderný domov

Čo sa týka doplnkov, sú pre moderný domov nepostrádateľné. ide o jednoduché a lacné oživenie menej viditeľných častí izieb. Na druhej strane tu nemáte čo pokaziť – či už sa rozhodnete pre nový obraz alebo keramické kúsky, všetko je na vás (aké farby, materiál alebo veľkosť budete voliť). Rovnako sa do módy vrátili tapety, ktoré oživia akúkoľvek miestnosť a to bez ohľadu na druh, motív alebo rozlohu. Moderný domov je len na vás…

Pozor! Tapeta by v žiadnom prípade nemala pokrývať všetky štyri steny, ale vždy len jednu. Práve v tom je kúzlo tapiet – nepokrývajú celú miestnosť, no na jednoduché a decentné oživenie sú ako stvorené. Naviac je dokázané, že použitie tapety s ľubovoľným motívom opticky zväčšuje danú miestnosť. To isté platí pri použití veľkých zrkadiel, napríklad do predsiene, čo sa ideálne hodí do menších priestorov aj u vás doma.

Domáce potreby ako neoddeliteľná súčasť bývania

Aj keď žijeme v modernej dobe, stále existujú nedokonalosti a to v každej oblasti bez výnimky. Preto by ste za žiadnych okolností nemali podceňovať výmenu rôznych tesnení, kontrolu ističov, či spoľahlivosť hlavných domácich spotrebičov ani vo vašom byte. Nikdy preto nie je na škodu mať doma akúkoľvek pomôcku, ktorá vám vie uľahčiť život v nečakaných situáciách. Vy sa tak budete môcť včas pripraviť a predísť tým rôznym katastrofám.

Investujte preto zavčasu napríklad do žiaroviek, lepiacich pások či akýchkoľvek iných náhradných dielov, ktoré sa vám môžu pridať v podstate kedykoľvek a schválne vtedy, keď to budete najmenej čakať. Preto sa vyzbrojte, kým nie je neskoro. Uvidíte, že neoľutujete.

Vôňa – každý domov má tú svoju

Každá domácnosť sa vyznačuje svojou špecifickou vôňou. Hlavnými faktormi, ktoré priamo vplývajú na intenzitu a typ vône, sú napríklad použitie kobercov v domácnosti, doba vetrania, prevažujúci nábytok (kuchynská linka, obývacia stena, posteľ).

Nájdu sa však aj ľudia, ktorím druh vône domova nevyhovuje alebo si chcú skrátka trošku osviežiť vzduch a preto hľadajú rôzne parfumy do domácnosti, ktoré im doma ľahko a rýchlo osviežia všetky miestnosti. Niektoré slúžia zároveň ako odpudzovače na hmyz, ale logicky sú aj o čosi drahšie, avšak účinné a to z dlhodobého hľadiska.

Na trhu je mnoho výrobkov – od obyčajného spreja, cez elektrické, až po pohybom ovládané osviežovače vzduchu, ktoré zároveň dlhšie vydržia, nakoľko ich vôňa je intenzívna a dlhotrvajúca a nie je potrebné ju príliš často a opakovane aplikovať. Takúto vôňu určite neodporúčame používať v spálni, pričom ide o miestnosť, v ktorej má byť vzduch čerstvý a čistý. Príliš aromatický vzduch by vám počas spánku nemusel byť natoľko príjemným, aby ste sa pohodlne vyspali.

Ideálne miesta sú preto predsieň či kúpeľňa, kde vám má vôňa priaznivo poslúžiť tak, aby nebola dlhodobo dráždivá a taktiež ju oceníte v rámci prvého dojmu (v prípade návštevy).

Domáce zvieratká a moderný domov

A teraz nemáme namysli psy alebo mačky. V rámci domácnosti a dekorácie vám vedia domáci život spríjemniť a ozdobiť napríklad akváriové rybičky. Ak máte menšie deti, výnimkou nie je ani škrečok alebo zajačik. Je vedecky dokázané, že sledovanie rýb vo vode a v prostredí, kde dominuje ticho a pokoj, priaznivo pôsobí na psychiku a dokonca takýto druh relaxu účinne bojuje proti depresiám.

Pokiaľ sa rozhodnete pre hlodavca, budete musieť byť obozretní a dávať pozor, ak ho necháte voľne pohybovať po byte. Hlodavce totiž zvyknú hrýzť čokoľvek, č im príde pod zub a väčšinou ich lákajú tmavé kúty za nábytkom, kde sa môže stať, že na prvý pohľad neškodný škrečok vám zrazu prehryzne kábel od domáceho spotrebiča a z ničoho nič sa ocitnete bez chladničky, či TV. Stalo sa to už viackrát, preto vopred varujeme, aby ste mysleli aj na takýto druh nepríjemností.

Moderný domov – kuchyňa ako klenot

moderný domov

Kuchyňa je kapitola sama o sebe, pretože ide o najpodstatnejšiu miestnosť v každej domácnosti a preto musíme dať do pozornosti revolúciu aj v tejto oblasti. Základom je, aby bola dostatočne veľká, no zároveň útulná, pričom práve to robí kuchyňu jedinečnou. Správna gazdiná v nej strávi väčšinu dňa a preto by sa do modernizácie jedálne mala pustiť práve žena. Ženy majú totiž cit pre detail, čo je v kuchyni priam nevyhnutná vlastnosť, pokiaľ ide o drobné domáce úpravy.

Ak vaša kuchyňa disponuje starším kuchynským riadom, mali by ste ich v rámci modernizácie nahradiť niečím novým. A ak zvolíte nový prírastok vo forme riadu, nezabudnite na jeho primeranú starostlivosť, o čo sa určite postará umývačka riadu. Ide taktiež o modernú novinku, bez ktorej vie dnes fungovať už len máloktorá domácnosť.

Pri kontrole funkčnosti kuchynských vecí sa zamerajte najmä na spotrebiče. Vyhoďte staré pískajúce hrnce, či kanvice. Ako moderní ľudia si zaslúžite aj moderne žiť. Preto si zadovážte kvalitný kávovar, ktorý vám ušetrí nielen peniaze, ale aj čas. Odmietnuť to by bola nesmierna škoda. Doprajte si luxus a vychutnajte si svoju obľúbenú kávu štýlovo, kvalitne a chutne. Pretože, čo iné vie nakopnúť do práce viac ako káva? Snáď už len motivácia. Tak šup nakupovať a modernizovať. Samé sa to predsa neurobí.

Moderný domov – Rada na záver

Aby ste si aj vy mohli zmodernizovať svoju domácnosť čo najefektívnejšie, prvoradé sú vaše pocity. Nemajte preto obavy a verte intuícii. Pretože najlepšie sa budete cítiť v domove, ktorý si sami vysnívate.

moderný domov

To ako sa budete vo svojom príbytku cítiť je najpodstatnejšia vec v rámci bývania ako celku. Preto by ste mali dbať aj na dôkladné rozmiestnenie nábytku – tzv. Feng shui. Podľa starodávnych povestí ide o naozaj funkčnú metódu, pri ktorej zohráva dôležitú úlohu najmä svetlo a vzduch. Napríklad by ste si rozhodne nemali umiestniť posteľ “do prievanu“, naopak, mali by ste voliť väčší prísun svetla počas dňa, kedy dochádza k prúdeniu teplej slnečnej energie, ktorá pohlcuje tú negatívnu z vašej domácnosti. Slnečná energia slúži zároveň ako nabíjačka pre pozitívnu energiu, ktorá vydrží.

Veríme, že vám naše rady padnú vhod a vy si tak pretvoríte domov na luxus, ktorý sa vám bude každý deň pri odchode do práce ťažko opúšťať. Preto budeme radi, ak nám zanecháte spätnú väzbu a zdôveríte sa nám s vašimi vychytávkami v oblasti domácnosti a bývania, nakoľko možností nikdy nie je dosť a každá rada sa cení. Inšpirácia je najlepšia motivácia a obzvlášť, ak sa jedná o domáce práce. Moderný domov.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články