utorok, 21 mája, 2024

Elektrický krb : TOP 3 modely, ktoré vás zahrejú

Elektrický krb. Určite ste už počuli o tejto ekologickejšej alternatíve klasických krbov. A ak nie nevadí, my vám všetko objasníme. Elektrický krb je možné dať do domu aj do bytu, jednoducho hocikam, a to bez potreby komína, ako to býva u klasických krbov. Práve to je asi jeho najväčšou výhodou. Takto si môžu krb dopriať aj ľudia žijúci v bytoch. Navyše elektrické krby sú úspornejšie ako tie klasické a dokonca ani nemusíte okolo nich upratovať ten neporiadok a prach, čo zanechávajú klasické krby, keďže elektrické oheň iba imitujú. Tým pádom sú aj bezpečnejšie.

Ako elektrické krby fungujú?

Určite vás zaujíma na akom princípe sú elektrické krby stavané a ako je možné, že vypúšťajú plamienky, ktoré vyzerajú skoro ako tie reálne. Tajomstvom je elektrina a ventilátor v dolnej časti krbu. Poďme si teda v jednoduchosti vysvetliť princíp imitácie skutočného ohňa.

Najskôr je potrebné zapojiť krb do elektrickej siete. Potom už prichádza na rad spomínaný ventilátor, ktorý poháňa vzduch smerom nahor, čo vytvára realisticky sfarbené ilúzie skutočného plameňa.  V prípade modernejších elektrických krbov vytváraniu imitácie ohňa napomáhajú takzvané LED diódy, ktoré imitovaný oheň osvetľujú a tak si môžete vychutnať romantickú atmosfére pri krbe, v ktorom oheň vyzerá úplne ako reálny.

Ovládanie elektrického krbu prebieha zvyčajne cez diaľkový ovládač, čo je veľmi pohodlné a tak si môžete svoj krb riadiť priamo z pohovky. Znie to lákavo však?

Poďme si ale zhrnúť dokopy všetky výhody, ktoré nám elektrické krby ponúkajú a pozrieť sa aj na prípadné nevýhody.

Výhody elektrických krbov

– nie je potrebný komín

– sú lacnejšou alternatívou

– sú ekologickejšie

– sú bezpečnejšie

– žiadny dym

– vhodné aj pre alergikov

– jednoduchá manipulácia a čistenie

–  dajú sa dať všade

– užijete si ho po celý rok

Nevýhody elektrických krbov

– chýbajúca atmosféra zvuku praskajúceho dreva

– vyššia spotreba energie

– v niektorých prípadoch hluk ventilátora

Ako vidíte, výhody značne prevažujú nad nevýhodami, teda stojí za uváženie si reálne taký elektrický krb zadovážiť. Otázkou však je aký elektrický krb si zadovážiť z hľadiska jeho umiestnenia.  Poznáme dva základné typy a to voľne stojacezávesné krby. Poprípade bývajú aj rohové krby. Teda je úplne na vás kam si svoje elektrický krb umiestnite.

Teraz zostáva už si len vybrať konkrétny elektrický krb. My vám predstavíme tie, čo zákazníci najviac preferujú.

Klarstein

V prípade elektrických krbov jednoznačne vedie nemecká značka Klarstein, ktorá ponúka bohatý sortiment kvalitných krbov ocenených aj zákazníkmi. Na stránke heureka.sk nájdete rôzne krby tejto značky z ktorých si je čo vyberať. Poďme sa ale pozrieť na vybrané z nich, z ktorých každý jeden krb je niečím výnimočný.

KLARSTEIN Villach

elektrický krb

Ako prvý vám predstavujeme  elektrický krb Klarstein Villach, ktorý je zaujímavý najmä pre svoj elegantný vzhľad, pripomínajúci klasický krb. S tým krbom si užijete vďaka realisticky pôsobiacim plameňom a okrasným kameňom pokrývajúcich povrch, príjemnú romantickú atmosféru. Navyše LED plamene sú elektricky úsporné, takže si môžete užívať nádych horiacich plameňov každé ročné obdobie. Krb má navyše množstvo funkcií ako vstavaný termostat , nastaviteľný časovač, alebo funkcia Open Window Detection, ktorá pri náhlom klesaní teploty automaticky vypne krb. Funkcia vyhrievania má maximálny výkon 1800 wattov.

Rozmery: cca 66 x 67 x 29 cm (ŠxVxH)

Hmotnosť:  cca 23,3 kg

Cena : Od 219, 90 eur

Recenzie:

+ pekný dizajn

+ jednoduché ovládanie

+ príjemne hreje

+ vhodný do menších bytov

– hlučnejší ventilátor

KLARSTEIN Lausanne

Druhý z rady elektrických krbov od značky Klarstein má na pohľad veľmi moderný vzhľad. Jeho dizajn tvorí kompletne sklo vysokej kvality. Ak máte radi  novodobý štýl, určite by sa tento krb hodil na stenu do vášho interiéru a spĺňal by funkciu jednal elektrického krbu ale aj dekorácie.

Moderný vzhľad elektrického krbu Klarstein Lausanne dopĺňa funkcia zmena farby pozadia. V ponuke je niekoľko farieb, ktorými si svoj krb môžete pekne oživiť. Je len na vás, ktorá bude vaša najobľúbenejšia.

Okrem vzhľadu však krb v sebe skrýva oveľa viac. Patrí sem napríklad režim stmievania ale aj možnosť vyhrievania, ktoré je voliteľné výkonom 1000 alebo 2000 wattov. čo naozaj poteší každého milovníka príjemného tepla.

Rozmery: 88 x 56 x 14cm (ŠxVxH)

Hmotnosť: 16 kg

Cena: od 219,90 eur

Recenzie:

+ pekný dizajn

+ vysoká kvalita spracovania

+ LED podsvietenie

+ časovač

+ Termostat

– slabšia žiara prameňa

KLARSTEIN Chamonix

Posledný v poradí je elektrický krb, ktorý je takmer na nerozoznanie od klasického krbu. Má krásny  vzhľad hodiaci sa najmä do interiéru s rustikálnym štýlom, ale zároveň tým, že je jemný, v podstate sa hodí kamkoľvek, kde preňho spravíte miesto. Poteší  aj možnosť rozloženia si predmetov na hornej časti krbu. Či už sú to fotografie alebo nejaké dekorácie, je isté, že na krb perfekte zapadnú a celkový vzhľad krbu to iba príjemne osvieži. Výkon samotného krbu takisto nezaostáva, keďže ventilátor vo vnútri krbu má výkon až 2000 wattov.

Rozmery: cca 109 x 102 x 37 cm

Hmotnosť: cca 45 kg

Cena: od 359,90 eur

Recenzie:

+ krásny vzhľad

+ vysoká kvalita

+ reálnosť plameňov

–  zápach po zapnutí

Ako si vybrať ten správny elektrický krb

Ak ste sa rozhodli pre elektrický krb mali by ste najskôr pri jeho výbere zvážiť miesto, kam ho chcete umiestniť. Takisto aj veľkosť krbu je dôležitá. Preto je potrebné zamerať sa na rozmery. Ak bývate v menšom byte radíme si kúpiť radšej krb s menšími rozmermi, ktorý tam skvele zapasuje. Zároveň je potrebné sa rozhodnúť, či váš krb chcete niekde iba postaviť alebo ho chcete zavesiť na stenu. Toto sú základné kritéria, ktoré by ste si mali premyslieť už pred kúpou vášho krbu. Ďalej sú dôležité aj recenzie iných zákazníkov, ktoré vám môžu k výberu dopomôcť.

My sme pre vás vybrali na porovnanie tri elektrické krby od značky Klarstein s vynikajúcimi funkciami a s poväčšine pozitívnymi recenziami. Ak vás niektorý z krbov zaujal, alebo si chcete pozrieť ďalšie, choďte na stránku https://www.klarstein.sk/ , kde nájdete podrobnejšie informácie o každom elektrickom krbe. Navyše má momentálne ešte Klarstein  letné zľavy a výpredaje a  to aj na vybrané  elektrické krby. Takže sa poponáhľajte nech stihnete nakúpiť za výhodnú cenu a počas chladnej zimy si už užívať príjemnú  hrejivú atmosféru pri vašom obľúbenom elektrickom krbe.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články