utorok, 21 mája, 2024

Iphone zadarmo? Návod ako to dokážeš aj sám…

Nie, žiadny iphone tu nevyhráš a ani ti ho nedáme. Ak chceš naučíme ťa, ako ho získaš sám a nebude ťa to stáť nič navyše. Stačí ťa trošku usmerniť, vysvetliť, a pôjde to. Investuj do kryptomeny a získaj financie nielen na nový telefón…

Staré (nie až tak) porekadlo hovorí :

Daj bohatému človeku 1000€ a on z nich spraví 10.000€, daj 1000€ chudobnému a kúpi si iphone

A presne na toto sa zameriame. Podstata celého príbehu je v iba v tom, že ten bohatý človek je finančne gramotnejší, a myslí viac dopredu.

Takže, šetríš si na nový iphone, alebo platíš 70€ paušál aby si bol cool? Super…Tak zober tých 1000€ a kúp si iphone (ktorý mimochodom bude mať za rok cenu 700€), za rok to zopakuj…Alebo…

Alebo skús rozmýšľať ako ten človek na obrázku naľavo, a môžeš mať každý rok nový iphone zadarmo…Pýtaš sa, že AKO? Tak čítaj ďalej, nebude to nič zložité.

Investuj

Slova investuj sa neboj – nemusíš mať tisíce na to aby si dosiahol výsledok. Stačí robiť aj malé kroky…A ak sa pýtaš, že do čoho investovať, tak tušíš správne, že to budú kryptomeny, v našom prípade napr. Bitcoin (BTC). Investícia do kryptomien je už rokmi overená aj keď stále považovaná za riskantnú, a z dlhodobého hľadiska má rastúci charakter (Áno výkyvy 20-30% sú šialené) a dlhodobý trend do budúcna predpokladá to isté. Ale nebudeme si to vysvetľovať stratégie, fungovanie finančného trhu ani nič podobné.

Tak sa poďme pozrieť na tvoj prípad:

Príklad 1.

Každý mesiac si odkladáš 100€ aby si si mohol kúpiť nový telefón. za rok by si teda doložil 12×100= 1176€(veď vieš, inflácia…) Od dnešného dňa si ich nebudeš schovávať pod vankúšom alebo na účte, ale každý mesiac si za tú stovku kúpiš Bitcoiny. To, že to budeš vykonávať pravidelne spriemeruje tvoju cenu za nákup, a nebudú sa ťa tie 20-30% výkyvy až tak týkať.Otvor si účet zdarma a začni investovať

Takže si si každý mesiac kúpil BTC v hodnote 100€, tvoja celková investícia bola 12×100 = 1200 €, za ktoré si kúpil cca 0,06 BTC. Pri aktuálnom kurze +-31.000€, má tvoja investícia hodnotu cca 1800€. Teraz si môžeš vybrať svojich 1200€ na nový iphone (alebo ich nechaj pracovať ďalej…), a zvyšnú časť 600€ – cca 0,02 BTC nechaj tak.

Ak cena stúpne na 100.000€ (pravdepodobne pôjde cena ešte vyššie), ostane ti na účte 2000€ na ďalší rok na nový iphone (Ale ty budeš rozumný a budeš Bitcoiny naďalej dokupovať, čí si ešte zvýšiš zostatok na účte.)

Ak cena klesne na 10.000€ ostanú ti na účte 2kilečká do plusu (pozn. ak cena klesne treba dokúpiť), a pri ďalšom náraste predáš.

Graf vyššie zobrazuje cenu BTC/€ za posledný rok 06/2020-06/2021, šípky označujú tvoje nákupy.

Príklad 2

Máš odložených 1200€ na nový iphone na účte alebo doma v prasiatku. Tieto peniaze ti momentálne zarábajú 0,0,00 nič. Investuj prostriedky do Bitcoinu, a nezabudni pravidelne dokupovať. Pravidelným dokupovaním priemeruješ nákupnú cenu, čo je pri vysokej volatilite kryptomenového trhu dôležité. HLAVNE : Ak cena klesne nepredávaj, ceny sa vrátia a porastú.

Čiže ak si si kúpil BTC za 1200€ – 0,08 BTC v decembri 2020 (hodnota BTC 15.000) , a predal v máji 2021 (hodnota BTC 45.000) za 3600, bol tvoj zisk 3600-1200=2400€. Ale ty si rozumný a vybral si si iba sumu potrebnú na nový telefón, a ostatné si nechal pracovať a dokupoval ďalej.

Príklad 3

Končí mi paušál, utekám pre nový telefón. Zabudni… Pekne si svoje Xs-ko utri od prachu, kúp si na Aliexprese nové puzdro za 3€, a vyčkaj rok (ten telefón ti vydrží, neboj) a postupuj ako v prípade 1 alebo 2.

Na záver

Na záver by sme chceli uviesť, že daná forma financovania sa dá použiť na čokoľvek, nielen na telefón. Možeš tak ušetriť na práčke, dovolenke, či aute, alebo si pravidelným investovaním znížiš splatnosť a preplatenosť hypotéky či úveru.

PS. Ak sa rozhodneš o založenie účtu na nákup kryptomien, odporúčame overenú spoločnosť Coinbase(účet môžeš založiť cez link TU ), kde navyše môžeš získať kryptomeny zdarma až v hodnote 30€- ako ich získať sa dozvieš v článku : získaj kryptomeny zdarma

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články