nedeľa, 3 marca, 2024

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na rôzne iné veci, ako sú knihy, dekoratívne vázy a iné drobnosti.

Moderné konferenčné stolíky sa dodávajú s regálmi a úložnými priestormi, aby si ľudia mohli svoje veci pohodlne odkladať a udržiavať v miestnosti poriadok. Ak si chcete kúpiť konferenčný stolík, musíte zvážiť niekoľko vecí, ktoré popisujeme v tomto článku.

Rôzne typy, materiály a tvary moderných konferenčných stolíkov

Spočiatku boli v móde jednoduché drevené konferenčné stolíky so štyrmi nohami. Technologický pokrok a rýchlo sa meniace trendy však priniesli väčšiu variabilitu  a teda aj širokú škálu konferenčných stolíkov. Tu si rozoberieme niektoré najčastejšie používané typy, materiály a tvary.

konferenčný stolík kondela

Typy:

  • Tradičný konferenčný stolík

Tradičný drevený konferenčný stolík je základný funkčný kus nábytku bez úložného priestoru a so štyrmi nohami. Má obdĺžnikový tvar, štandardnú veľkosť a používa sa na umiestnenie v obývacích izbách so sedacími súpravami.

  • Rozkladací konferenčný stolík

Konferenčný stolík sa dodáva v súprave. Nižšie diely sa dajú zasunúť pod vyššie a niektoré majú aj úložný priestor. Dodávajú sa v rôznych tvaroch, napríklad okrúhle a štvorcové, a často sú vyrobené z dreva, či podobných materiálov.

  • Konferenčný stolík s úložným priestorom
retro konferenčný stolík podia epedo

Úložný priestor v nich je praktický pre uskladnenie rôznych vecí, ktoré je potrebné mať po ruke – ovládače od TV, noviny a podobne. Tieto konferenčné stolíky sú k dispozícii v rôznych tvaroch, veľkostiach, výškach, so zásuvkami, regálikmi a vyrobené sú z rôznych materiálov. Dizajnéri stále navrhujú nové a krajšie dizajny podľa aktuálnych trendov a ich použitia. Avšak retro stále ostáva v móde !

  • Konferenčný stolík s výsuvnou hornou časťou

Tieto špeciálne konferenčné stolíky majú úložný priestor a pohyblivú hornú časť. Vrchná časť sa dá vysunúť a nastaviť podľa potreby. Napríklad keď potrebujete pracovať na notebooku alebo, ak vám je to pohodlné, aj servírovať pohostenie.

Materiály:

Ak si neviete rady s výberom materiálu konferenčného stolíku, zvážte štýl a prostredie obývačky, kde ho zamýšlate použiť. Do tradičných miestností sa bude najlepšie hodiť drevený stolík.

V prípade malých alebo moderných miestností budú dobre vyzerať sklenené alebo akrylové stolíky, vďaka ktorým bude vaša izba vyzerať väčšia a štýlovejšia.

Kovový konferenčný stolík alebo stolík so sklenenou doskou je atraktívny pre moderné miestnosti s moderným nábytkom. Mramorové konferenčné stolíky sú tiež trendy – ale musí tomu zodpovedať aj štýl ostatných dielov nábytku v miestnosti.

Tvary:

Rôzne tvary konferenčných stolíkov vám môžu uľahčiť život. Do detskej izby sa napríklad hodí okrúhly stolík bez ostrých hrán. Obdĺžnikové a štvorcové tvary do väčších miestností. Trojuholníkové, viacrozmerné alebo abstraktne tvarované stolíky dodajú nevyužitým nudným zákutiam vašej izby pridanú hodnotu a urobia ju zaujímavou.

Ako si vybrať správny konferenčný stolík

Pri výbere správneho konferenčného stolíka musíte mať na pamäti niekoľko kľúčových bodov:

konferenčný stolík guide

●      Priestor v miestnosti

Stôl si vyberajte múdro podľa dostupného priestoru v miestnosti. Napríklad okrúhle stoly s úložným priestorom do malých miestností a štvorcové alebo sklenené do väčších miestností. Nesnažte sa natlačiť veľký stolík do malej miestnosti (alebo naopak) len preto, lebo sa vám páči.

●      Spôsob využívania

K dispozícii je mnoho atraktívnych a jemných vzorov, ale pred kúpou zvážte spôsob, akým bude stôl používaný. Ak ho chcete pre svoju rodinu a deti, kúpte si odolnejší a lacnejší. Keď ho však potrebujete do obývačky ako dizajnový kúsok vystavený na obdiv, zaobstarajte si moderný a extravagantný sklenený konferenčný stolík.

●      Výška a dĺžka stola

Pri výbere konferenčného stolíka do obývačky si vyberte stolík s výškou o niečo nižšou, ako je výška vašej pohovky alebo sedačky. Dĺžka stolíka by mala byť 2/3 dĺžky vašej pohovky.

Jedny z najznámejších konferenčných stolíkov navrhli Charles a Ray Eamesovci. Charakteristické sú svojou jednoduchosťou a eleganciou a často sa používajú v moderných kanceláriách a obchodných priestoroch.

Cyklón (Cyclone) je zase názov slávneho konferenčného stolíka navrhnutého japonským dizajnérom Isamu Noguchi. Známy je svojou výraznou a nezvyčajnou formou a používa sa ako centrum vizuálneho záujmu v mnohých priestoroch.

Niektoré konferenčné stoly môžu byť vybavené aj modernými technológiami. Čo by ste povedali na zabudovanú bezdrôtovú nabíjačku mobilu? V budúcnosti to zrejme bude bežná vec.

Najkrajší konferenčný stolík je vybraný s vkusom a srdcom

Konferenčný stolík je cenným doplnkom každého priestoru na sedenie. Mal by vyhovovať vášmu obytnému priestoru a štýlu a zároveň plniť účel, na ktorých ho potrebujete využívať.

Nájsť ten správny stolík je proces, ktorý zahŕňa zohľadnenie vašich potrieb, životného štýlu, požadovanej estetiky a ďalších aspektov. Nakoniec, na výber je toľko rôznych konferenčných stolíkov, že ich je naozaj dosť pre každého – stačí len nájsť ten váš vysnívaný kúsok a nevzdať sa!

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Automatický kávovar SENCOR SES 9300 BK

Hľadáte nový automatický kávovar? Našli sme pre Vás skvelého pomocníka. Je ním sencor ses 9300 bk. Automatický kávovar s mlynčekom, príkonom 1400W a tlakom...

Samsung Galaxy S23 S911B recenzia

Aktuálna vlajková loď spoločnosti samsung - to je Samsung Galaxy S23 , resp. S23 s označením Ultra. Kvalita prevedenia, fotoaparátu a operačného systému android...

Iphone 14 pro recenzia

Iphone 14 pro je skvelý telefón, o čom sme sa presvedčili na vlasnej koži. Super prevedenie, výdrž batérie ako aj jeho odolnosť sú na...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články