test
utorok, 18 júna, 2024

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na rôzne iné veci, ako sú knihy, dekoratívne vázy a iné drobnosti.

Moderné konferenčné stolíky sa dodávajú s regálmi a úložnými priestormi, aby si ľudia mohli svoje veci pohodlne odkladať a udržiavať v miestnosti poriadok. Ak si chcete kúpiť konferenčný stolík, musíte zvážiť niekoľko vecí, ktoré popisujeme v tomto článku.

Rôzne typy, materiály a tvary moderných konferenčných stolíkov

Spočiatku boli v móde jednoduché drevené konferenčné stolíky so štyrmi nohami. Technologický pokrok a rýchlo sa meniace trendy však priniesli väčšiu variabilitu  a teda aj širokú škálu konferenčných stolíkov. Tu si rozoberieme niektoré najčastejšie používané typy, materiály a tvary.

konferenčný stolík kondela

Typy:

  • Tradičný konferenčný stolík

Tradičný drevený konferenčný stolík je základný funkčný kus nábytku bez úložného priestoru a so štyrmi nohami. Má obdĺžnikový tvar, štandardnú veľkosť a používa sa na umiestnenie v obývacích izbách so sedacími súpravami.

  • Rozkladací konferenčný stolík

Konferenčný stolík sa dodáva v súprave. Nižšie diely sa dajú zasunúť pod vyššie a niektoré majú aj úložný priestor. Dodávajú sa v rôznych tvaroch, napríklad okrúhle a štvorcové, a často sú vyrobené z dreva, či podobných materiálov.

  • Konferenčný stolík s úložným priestorom
retro konferenčný stolík podia epedo

Úložný priestor v nich je praktický pre uskladnenie rôznych vecí, ktoré je potrebné mať po ruke – ovládače od TV, noviny a podobne. Tieto konferenčné stolíky sú k dispozícii v rôznych tvaroch, veľkostiach, výškach, so zásuvkami, regálikmi a vyrobené sú z rôznych materiálov. Dizajnéri stále navrhujú nové a krajšie dizajny podľa aktuálnych trendov a ich použitia. Avšak retro stále ostáva v móde !

  • Konferenčný stolík s výsuvnou hornou časťou

Tieto špeciálne konferenčné stolíky majú úložný priestor a pohyblivú hornú časť. Vrchná časť sa dá vysunúť a nastaviť podľa potreby. Napríklad keď potrebujete pracovať na notebooku alebo, ak vám je to pohodlné, aj servírovať pohostenie.

Materiály:

Ak si neviete rady s výberom materiálu konferenčného stolíku, zvážte štýl a prostredie obývačky, kde ho zamýšlate použiť. Do tradičných miestností sa bude najlepšie hodiť drevený stolík.

V prípade malých alebo moderných miestností budú dobre vyzerať sklenené alebo akrylové stolíky, vďaka ktorým bude vaša izba vyzerať väčšia a štýlovejšia.

Kovový konferenčný stolík alebo stolík so sklenenou doskou je atraktívny pre moderné miestnosti s moderným nábytkom. Mramorové konferenčné stolíky sú tiež trendy – ale musí tomu zodpovedať aj štýl ostatných dielov nábytku v miestnosti.

Tvary:

Rôzne tvary konferenčných stolíkov vám môžu uľahčiť život. Do detskej izby sa napríklad hodí okrúhly stolík bez ostrých hrán. Obdĺžnikové a štvorcové tvary do väčších miestností. Trojuholníkové, viacrozmerné alebo abstraktne tvarované stolíky dodajú nevyužitým nudným zákutiam vašej izby pridanú hodnotu a urobia ju zaujímavou.

Ako si vybrať správny konferenčný stolík

Pri výbere správneho konferenčného stolíka musíte mať na pamäti niekoľko kľúčových bodov:

konferenčný stolík guide

●      Priestor v miestnosti

Stôl si vyberajte múdro podľa dostupného priestoru v miestnosti. Napríklad okrúhle stoly s úložným priestorom do malých miestností a štvorcové alebo sklenené do väčších miestností. Nesnažte sa natlačiť veľký stolík do malej miestnosti (alebo naopak) len preto, lebo sa vám páči.

●      Spôsob využívania

K dispozícii je mnoho atraktívnych a jemných vzorov, ale pred kúpou zvážte spôsob, akým bude stôl používaný. Ak ho chcete pre svoju rodinu a deti, kúpte si odolnejší a lacnejší. Keď ho však potrebujete do obývačky ako dizajnový kúsok vystavený na obdiv, zaobstarajte si moderný a extravagantný sklenený konferenčný stolík.

●      Výška a dĺžka stola

Pri výbere konferenčného stolíka do obývačky si vyberte stolík s výškou o niečo nižšou, ako je výška vašej pohovky alebo sedačky. Dĺžka stolíka by mala byť 2/3 dĺžky vašej pohovky.

Jedny z najznámejších konferenčných stolíkov navrhli Charles a Ray Eamesovci. Charakteristické sú svojou jednoduchosťou a eleganciou a často sa používajú v moderných kanceláriách a obchodných priestoroch.

Cyklón (Cyclone) je zase názov slávneho konferenčného stolíka navrhnutého japonským dizajnérom Isamu Noguchi. Známy je svojou výraznou a nezvyčajnou formou a používa sa ako centrum vizuálneho záujmu v mnohých priestoroch.

Niektoré konferenčné stoly môžu byť vybavené aj modernými technológiami. Čo by ste povedali na zabudovanú bezdrôtovú nabíjačku mobilu? V budúcnosti to zrejme bude bežná vec.

Najkrajší konferenčný stolík je vybraný s vkusom a srdcom

Konferenčný stolík je cenným doplnkom každého priestoru na sedenie. Mal by vyhovovať vášmu obytnému priestoru a štýlu a zároveň plniť účel, na ktorých ho potrebujete využívať.

Nájsť ten správny stolík je proces, ktorý zahŕňa zohľadnenie vašich potrieb, životného štýlu, požadovanej estetiky a ďalších aspektov. Nakoniec, na výber je toľko rôznych konferenčných stolíkov, že ich je naozaj dosť pre každého – stačí len nájsť ten váš vysnívaný kúsok a nevzdať sa!

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články