test
utorok, 18 júna, 2024

Prírodná lekáreň – vyliečte sa pomocou prírody časť.1

Teplé letné dni sú zjavne preč, počasie sa pomaly ochladzuje. Listy začnú pomaly opadávať a letný vánok nahradí studený vietor. Príchod jesene však so sebou často prináša aj nárast nachladnutia. Avšak, môžete urobiť preventívna opatrenia na zníženie rizika. Každý predsa vie, že jeseň prináša nielen oblačnejšie počasie, ale aj nádchu, kašeľ, či chrípkové obdobie, ktoré sa teraz paralelne prelína aj s koronavírusom. No a keďže kvôli bezpečnosti sa s mnohými našimi blízkymi budeme môcť stretnúť iba vonku, riziko akéhokoľvek prechladnutia je viac než isté. Prírodná lekáreň Vám pomôže.

Fotka od Rebekka D z Pixabay

Počas jesene a zimy ľudia trávia viac času vo vnútri a tým poskytujú vírusom perfektné príležitosti na šírenie. Náhle a časté zmeny počasia, chlad, uzavreté priestory – to všetko, keď sa spojí dokopy, dokáže dať zdraviu človeka poriadne zabrať. Čo to však znamená? Posilnenie imunity a dôkladnú prípravu na boj proti neduhom v časovom predstihu. Najlepšie hneď. Ak to však už nestihnete, musíte vedieť, čo vám na čo pomôže a teda skúste pred ťažkými liekmi siahnuť najskôr po prírodných produktoch.

Prírodná lekáreň

Nechcete už svoje zdravie odovzdať chémii? Máte záujem o prírodné liečebné možnosti? Je ľahké pochopiť, aké rozmanité a silné sú pomôcky z prírody. Herbatica je prírodná lekáreň, ktorej produkty môžu slúžiť ako prevencia, ale aj ako liek. Cieľom značky Herbatica je naučiť ľudí väčšmi rozumieť kráse planéty na ktorej žijú, ale nájsť krásu aj vo veciach okolo nich. Jej hlavným poslaním je chrániť našu krásnu Zem, prírodu okolo nás a podľa nich to však všetko nákupom prírodných produktov len začína.

Aj kvôli tomu si precízne vyberajú spolupráce a dodávateľov, a práve preto nájdete na stránke len zaručene kvalitné produkty, ktorých účinky naozaj oceníte. Matka príroda je čisté liečenie. Po bylinkách ľudia najčastejšie siahajú práve, keď začína chrípková sezóna. Aj následkom toho sme vám zosumarizovali pár dobre hodnotených, vyhľadávaných produktov, pretože nie každý má okolo seba bylinky, respektíve ich pozná. Pritom práve vďaka Herbatica môžete mať pocit, že ste si len vybehli na záhradu a vaše telo sa vám za to neskutočne odvďačilo.

Prechladnutie, čo s tým?

prirodna lekaren

V prvom rade si je nutné uvedomiť alebo možno si len stačí pripomenúť, že vírusy a baktérie z nachladnutia sa prenášajú dotykom rúk, keď ľudia kašľú a kýchajú do rúk. Áno, práve preto je udržanie čistých rúk kľúčovým ochranným opatrením a začiatkom prevencie pri úplne bežnom ochorení. Počuli ste už o dechtovom mydle s antibakteriálnym účinkom? Decht je vhodný pri psoriáze, seborey a dermatitídach. Avšak, spolu s antibakteriálnym a protizápalovým účinkom je toto mydlo , ktoré Vám prináša prírodná lekáreň a je vhodné na každodenné použitie .

Pred jedlom alebo dotýkaním sa tváre po kýchaní, kašli či použití toalety, si vždy dôkladne umyte ruky mydlom a vodou. Aj antibakteriálne gély môžu nahradiť umývanie rúk. Použiť môžete prírodnú univerzálnu dezinfekciu – Biobazu, napríklad v kanceláriách či iných verejných miestach alebo dezinfekčný gél na ruky Dermogel .

Nezabúdajte na prevenciu

Ak už však aj napriek tomu, že sa chránite ochoriete, je dôležité sledovať vaše príznaky a uistiť sa, že sa nezhoršujú alebo nenaznačujú inú chorobu, napríklad chrípku. Hovorí sa, že hneď ako začnete pociťovať príznaky nachladnutia, zvyčajne už nemôžete urobiť nič vďaka čomu by ste chorobe predišli, ale môžete zmierniť jej príznaky alebo urýchliť liečenie. Okrem dostatku vody a odpočinku môžete na zmiernenie príznakov užívať aj voľne predajné lieky. Ani pritom však nemusíte siahať hneď po chémii.

Herbatica ponúka napríklad Balzam na nádchu a prechladnutie – Salorhin – Ziołolek . Tento balzam zmierňuje príznaky prechladnutia a vďaka esenciálnym olejom prináša úľavu nosu, uvoľňuje upchatý nos a uľahčujú dýchanie. Na nádchu je dobrý aj krém do nosa s názvom, ktorý sa mu perfektne hodí – Doktor nos . Na rozdiel od prechádzajúceho krému, tento obsahuje aj propolis, ktorý ma antibakteriálne, protizápalové a antiseptické účinky. Slúži preto aj ako prevencia zápalu nosohltanu.

Prírodná lekáreň má liek na všetko. Na dýchacie cesty, je výborný aj prírodný Jazvečí tuk, ktorý má na ich stránke aj vysoké pozitívne hodnotenie. Okrem dýchacích ciest, je výborný aj na hojenie rán a pri pohybových ťažkostiach.

Na kašeľ je zase vhodný sirup s pľuzgierkou islandskou, ktorá eliminuje vírusy a baktérie. Aj ona významne pomáha na dýchacie cesty a navyše má aj dobrý účinok na celé tráviace ústrojenstvo.

Ako sme už písali vyššie, pri prechladnutí či chrípke, ale aj v úplne bežné pohodové dni, je nevyhnutné dodržiavať pitný režim. Výborný na takéto neduhy je aj lahodný borovicový čaj, ktorý má priaznivé účinky nie len na dýchacie cesty nakoľko rozpúšťa hlieny, ale vhodný je aj pri bolestiach hlavy alebo problémom so spánkom.

Iste ste už počuli o znamenitých účinkoch skorocelu. Práve vďaka tomu je ideálny na chrípkové obdobie aj skorocelový čaj s podbeľom a sladkým drievkom, ktorý je vhodný pri ochorení dýchacích ciest, proti kašľu, ale aj pri samotnom nachladnutí. Táto trojkombinácia pomáha pri odhlieňovaní a podporujú vykašliavanie. Navyše, podbeľ má protizápalové účinky, takže čaj je vhodný aj pri zápale priedušiek .

Rakytník

V poslednej dobe je veľmi populárny, starý dobrý známy rakytník. Práve rakytník je zdrojom mnohých vitamínov a minerálov. Obsahuje veľmi veľké množstvo vitamínu C, takže je známy aj tým, že má silné protizápalové, regeneračné, detoxikačné a hydratačné účinky. Môžete ho nájsť vo forme čaju, alebo prírodného za studena lisovaného oleju . Nečudo teda, že je čoraz obľúbenejšou prírodnou voľbou.

Vitamín C zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekčným chorobám, podporuje imunitu. Ďalšou prírodnou super silou, s extra dávkou vitamínu C sú klasické šípky. Vynikajúcim výživovým doplnkom, v ktorom je obsiahnuté veľké množstvo tohto vítamínu je napríklad aj Šípkový olej v kapsuliach . Výborný na nachladnutie, ale aj len tak na chuť, s bonusmi na vyše, je aj šípkový sirup .

Ak už teda vidíte silu prírody ako alternatívu, ak sa už nechcete zmierovať s chémiou a vedľajšími účinkami, tak už nečakajte, prírodná lekáreň je tu pre Vás.. Na stránke Herbatica (prírodná lekáreň) môžete nájsť mnoho ďalších veci, ktoré pomáhajú v boji proti nachladnutiu alebo ktoré vám môžu uľahčiť cestu počas chrípkovej sezóny. Ak ste zástancom prírodnej liečby, určite si prídete na svoje a nájdete pre seba to práve, dokonca za výborné ceny. Majte však na pamäti, že kde nezaberie príroda, tam je už nutný lekár.

Nikol B
Ahojte. Som tvrdohlavá, sarkastická, večne usmiata vyštudovaná žurnalistka, blogerka a copywriterka na voľnej nohe. Momentálne som však full-time mama, ktorá objavuje nové zákutia života. Milujem to. Avšak, aby sa moja slovná zásoba nescvrkla na jednoslovné pomenovania, venujem sa vo voľnom čase naďalej písaniu. Najradšej píšem o veciach zo života - cestovanie, zdravie, vzťahy, príroda. Mimo to však rada fotím, spoznávam Slovensko a trávim čas s rodinou, najlepšie niekde vonku.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články