utorok, 21 mája, 2024

Rám na okuliare: Ako správne vybrať?

Je veľmi dôležité kupovať okuliare s rámami, ktoré vyzerajú a pôsobia dobre. A samozrejme vydržia opotrebovanie. Pár tipov ako vybrať správny rám na okuliare.

okuliarový rám
rám na okuliare
eyerim.sk

Rám na okuliare podľa predpisu na okuliare


Ak máte silný predpis na okuliare (potrebujete silnejšie šošovky), vyhýbajte sa tenkým drôteným rámom. Namiesto toho si vyberte silnejšie rámy, ktoré sa dobre kombinujú s hmotnosťou vašich šošoviek.

Rámy musia ladiť s vašim životným štýlom


Chodíte často kajakovať alebo na turistiku? Naháňate sa za svojimi dvoma malými deťmi?

Ak ste stále v pohybe, nezabudnite si vybrať robustný rám na okuliare, ktorý vydrží nápor, ako napríklad:

  • Flexon – ľahký, pružný kov.
  • Nylon – známy svojou pevnosťou a ľahkosťou.
  • Titán – obľúbený pre svoju ľahkosť, odolnosť a pevnosť.

Aký materiál pre okuliare?


Niektoré materiály môžu vašim okuliarovým rámom pridať (alebo ubrať). V kategórii kovov sa odporúča titán, pretože je ľahký, odolný a pevný. Okrem toho rámy vyrobené len z titánu, sú hypoalergénne. Titán je však drahší ako mnohé iné materiály, čo zvyšuje cenu okuliarov.

Acetát celulózy patrí tiež medzi špičkové materiály.. Nájdete ho aj pod názvom zyl alebo zylonit. Jeho nevýhodou je však to, že postupom času môže krehnúť.


Odporúča sa vyberať rámy, ktorých tvar kontrastuje s tvarom vašej tváre. Inými slovami, hranaté rámy pre okrúhlu tvár a okrúhle rámy pre hranatú tvár. Väčšina typov rámov je vhodná pre oválne tváre. Ak máte širšiu tvár, mali by ste si vyberať nadrozmerné alebo väčšie rámy. Ak máte užšiu alebo štíhlejšiu tvár, mali by ste sa držať menších rozmerov.

Preskúmajte paletu


Okrem tvaru tváre neprehliadnite pri výbere rámov ani tón pleti, farbu očí a vlasov. A nezabudnite ani na vaše obľúbené oblečenia, ktoré zvyčajne nosíte. Vyberajte si farby rámov, ktoré vás dopĺňajú – a nie sú v rozpore s vašou farbou a šatníkom.

Otvorte oči a myseľ


Skúste experimentovať. Vyskúšajte si aj rámy, ktoré sa odchyľujú od normy. Mnohí ľudia čo sa týka rámu na okuliare často uviaznu v bubline, v ktorej si vyberajú stále rovnaké štýly. Skúste zariskovať nový štýl. Veď každý názor na módy je subjektívny.

Zistite si druhý (alebo tretí či štvrtý) názor


Pred kúpou rámov sa opýtajte ostatných na palec hore alebo dole. Medzi týchto kritikov môžu patriť priatelia, príbuzní, spolupracovníci alebo aj vaše deti. Ich názory sú niekedy naozaj brutálne.:)

Urobte záverečnú kontrolu

Tesne pred kúpou okuliarov si ešte položte kontrolnú otázku: Cítim sa v okuliaroch pohodlne a sebaisto?

Príspevok na okuliare

A ak už stojíte len pred rozhodnutím, akú cenu okuliarových rámov si môžete dovoliť, vôbec sa netrápte. Ak si stiahnete mobilnú aplikáciu ePeňaženka zdravia od Všeobecnej zdravotnej poisťovne, môžete si dať preplatiť okuliarové rámy detí až do výšky 100 € každý rok. Stačí ak ste poistencami tejto poisťovne a stiahnete si aplikáciu. Potom vytvoríte skupinu Peňaženka zdravia MAXI, ktorá ponúka bonus až 800 € na zdravie.

Ak neviete, ako mobilnú aplikáciu stiahnuť a aktivovať svoju totožnosť, navštívte niektorú pobočku poisťovne alebo vybranú lekáreň. Tam vám mobilnú aplikáciu stiahnu. Potom vám stačí pokladničný blok od predajcu okuliarových rámov načítať do aplikácie a peniažky vám poisťovňa pošle na účet v priebehu pár dní. No nie je to paráda?

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články