test
utorok, 18 júna, 2024

Rozlúčka so slobodou – „malá párty nikdy nikoho nezabila“

Jedna z vašich najlepších priateliek alebo naopak jeden z vašich najlepších priateľov sa práve zasnúbil. Nech to bolo akokoľvek, požiadali vás, aby ste boli organizátormi ich rozlúčky so slobodným životom. Aj keď manželstvo v žiadnom prípade neznamená koniec extravagantných večierkov, symbolická rozlúčka s „divokým životom“ rozhodne bezpodmienečne patrí k svadobným oslavám. Rozlúčka so slobodou nemusí byť fádna…

Rozlúčky so slobodou majú korene už v dávnej histórii. Koniec slobodného života sa oslavoval už v starovekom Grécku v 14. storočí. Našťastie odvtedy prešli kus cesty, a čo je dôležitejšie, stali sa oveľa kreatívnejšími a zábavnejšími. Tradične je cieľom pripraviť nevestu a ženícha (oddelene) na svadobný obrad. Chlapci a dievčatá spolu strávia rušný deň oddelene. Niekedy je to až za hranicami dôstojnosti. Možno vám hneď napadne film Vo štvorici po opici. Avšak, nemusí to byť hneď tak nutne adrenalínové. No ak to však všetci zúčastnení prežijú, hoc aj s malou dávkou hanby, je to v poriadku.

Páni verzus dámy

Rozlúčky so slobodou majú u mužov povesť drsných opijačiek a nekonečnej zábavy, za čo môže samozrejme Hollywood. Ale v skutočnosti ide o to, že budúci ženích oslávi významnú príležitosť so svojimi najbližšími priateľmi a rodinou. Cieľom tejto jeho párty je osláviť blížiacu sa svadbu a zamávať na rozlúčku s jeho jediným životom. Muži to väčšinou ponímajú inak ako ženy. Našťastie aj tu sa dá niečo vymyslieť, napríklad na tému Casino, kde si môžu nielen vybrať pár dekorácii i doplnkov, vypiť pár drinkov, ale zahrať si aj poker.

Mužom poväčšine k dobrej oslave treba len alkohol a pár dobrých priateľov. Na stránke heliumking však môžete nájsť aj ďalších pár doplnkov vhodných pre pánsku rozlúčku so slobodou . Ide o také klasické veci. Naopak ženy, tie si dávajú skutočne záležať a práve tie si budú mať z čoho vyberať. Tie majú svoj team, družičky a berú to veľkolepo. Čo všetko na to potrebujú?

Rozlúčka so slobodou – výbava

 Aj na Slovensku sa už čoraz viac rozlúčky so slobodou podobajú s tými zahraničnými a môže to byť práve vďaka doplnkom a dekorácii, ktoré sú dnes dostupné z každej strany. Heliumking ponúka rôzne doplnky na rozlúčku so slobodu. Môžete tam nájsť napríklad dočasné tetovanie pre seba i svoj team , latexové balóny , náramky, odznaky, šerpy , hry , konfety, klobúky, rôzne dekorácie, foto rekvizity, masky či čelenky . Stačí sa rozhodnúť, ktorým smerom sa chcete uberať.

Tematická rozlúčka so slobodou

Veľmi obľúbene sú aj tematické rozlúčky so slobodou, čím sa organizovanie veľmi zjednoduší. Nie je nič také jednoduché a zábavné ako organizovanie tematickej párty . Postaviť pódium s úžasnými dekoráciami v jednotnom duchu, aranžovať lahodné pochúťky a obliecť si predpísaný dresscode je len polovica zábavy. Zvyšnú polovicu tvorí už len atmosféra samotnej rozlúčky. Niektoré svadobné páry , teda skôr niektoré nevesty, si samy určujú červenú niť svojich pred svadobných osláv.

Motto, v akom sa nesie celá rozlúčka, odzrkadľuje záujmy svadobného páru, a preto by sa malo brať do úvahy. Ak neexistuje žiadne špeciálne prianie, potom je potrebná kreativita organizátorov. Potrebujete inšpiráciu?

1. Tradičná rozlúčka so slobodou

Najúspešnejšie rozlúčkové večierky sa zameriavajú na to, čo nevesta miluje najviac. Veľmi obľúbené sú klasické večierky, kde ide s najbližšími priateľkami budúca nevesta osláviť jej posledných pár mesiacov, týždňov alebo dní ako slobodnej ženy. Väčšinou sa to odohráva celú noc, či už niekde na byte, chate alebo v nejakom klube. Od obyčajného žúru odlišujú rozlúčku so slobodou len doplnky a to, že sa ho zúčastňujú väčšinou len ženy.

Našťastie, tradičné príslušenstvo nájdete všade – konfety, balóny, taniere , poháre, šerpy, odznaky , čelenky, korunky a pod.. Rozhodujúce je to, že to bude nosiť každý člen skupiny. Je to neoriginálne, ale povedzme si úprimne, každému sa to páči a všetkým je jasné, že ste na oslave a hlavne na akej. Ak sa na párty budú nachádzať hanbliví ľudia, toto prežijú. V konečnom dôsledku, touto voľbou ani nič nepokazíte.

2. Pyžamová párty

V poslednej dobe sa stáva veľmi populárnym aj takýto tip rozlúčkovej párty. Slečny sa vyberú niekde na pobyt, na masáž, wellness a potom si na izbe urobia pyžamovú párty. No povedzme si pravdu, ktoré dievčatá nemilujú leňošenie v pohodlnom oblečení? Dajte si fľašu vína, pustite si obľúbené DVD, rozprávajte sa, smejte a relaxujte. Takže ak chcete pokojnejšiu rozlúčku so slobodou, pyžamová párty by bola skvelá! Ešte lepšie je, ak pre všetky dievčatá vo svojej skupine dostanete personalizované alebo zodpovedajúce pyžamo, papuče alebo župan. Zahrať si môžete aj pár hier, napríklad povestnú fľašu alebo urobiť pár jedinečných selfie .

3. Black and white rozlúčka so slobosou

Hostenie čiernobielej párty s tematikou môže byť dokonalým spôsobom, ako vyriešiť problém s vytvorením témy. Táto téma je vždy zábavná a štýlová, takže sa nemôžete pomýliť. Hostia prídu v čiernom a budúca nevesta bude jediná v bielom – to je základne pravidlo tejto témy. Vďaka popularite tejto témy môžete nájsť neskutočne množstvo doplnkov. Určite nesmie chýbať taký banner , taniere, poháre či slamky , alebo len obyčajne neobyčajné balóny . Avšak, nájdete toho oveľa viac.

4. Big Gatsby

Téma večierku Great Gatsby čerpá inšpiráciu zo známeho románu/filmu. Tento klasický príbeh odhaľuje luxusnú, slobodomyseľnú atmosféru, ktorá je plná tanca, hudby, divo bohatou zlato čiernou dekoráciou a módou plnou flitrov i strapcov. Myslím, že na túto tému sa dá vymyslieť naozaj čokoľvek a možno práve preto je aj taká obľúbená. Ženy vyzerajú krásne a nie vulgárne. Medzi typické gatsby doplnky patrí napríklad boa, čelenky, šperky , rukavice, dlhé cigaretové špičky, zlaté konfety, latexové zlaté i čierne balóny, veľa strapcov, ale pokojne tu môžete nájsť aj hotový celý kostým . Uvoľnite tu svoju fantáziu, oblečte sa v štýle Big Gatsby a vyrazte do mesta na večer plný smiechu a tanca so svojimi najlepšími dievčatami.

Budete vďační za všetky nápady, ktoré sú k dispozícii na to, aby bol deň a noc rovnako výnimočný a nezabudnuteľný, ako keď vyrazíte na večernú zábavu! Nezabudnite však, že vaše plánovanie musí oslávenca potešiť. Vieme, že to znie logicky, ale pri plánovaní sa niekedy uletí a často sa to stráca. Aj tu totižto platí, všetko s mierou. Najdôležitejšie je, aby párty s nebola chromá udalosť. Preto by mala mať skupina dobrú náladu a motiváciu, ale predovšetkým ťahať za jeden povraz a užiť si to s peknými spomienkami. Zabudnite teda na objednanie si jedla a celonočné sedenie pred televízorom o samote. Ak do svojich nápadov pridáte trochu kreativity, budete môcť dať neveste príležitosť mať nezabudnuteľnú predsvadobnú oslavu!

Vďaka týmto radám bude aj vami organizovaná rozlúčka so slobodou jednoducho top.

Nikol B
Ahojte. Som tvrdohlavá, sarkastická, večne usmiata vyštudovaná žurnalistka, blogerka a copywriterka na voľnej nohe. Momentálne som však full-time mama, ktorá objavuje nové zákutia života. Milujem to. Avšak, aby sa moja slovná zásoba nescvrkla na jednoslovné pomenovania, venujem sa vo voľnom čase naďalej písaniu. Najradšej píšem o veciach zo života - cestovanie, zdravie, vzťahy, príroda. Mimo to však rada fotím, spoznávam Slovensko a trávim čas s rodinou, najlepšie niekde vonku.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články