asd
pondelok, 15 júla, 2024

Aký bazén kúpiť? Vyberáme merkury market bazén – top 5 bazénov

V lete vás horúce dni podnietia nájsť riešenia, ktoré vám umožnia relaxovať a zároveň sa schladiť – a preto je tu Merkury market bazén. V tomto smere je medzi našimi klientmi jednou z najobľúbenejších možností záhradný bazén. Súkromný záhradný bazén v súkromí domácej záhrady vám umožní ochladiť sa od horúčav a zároveň poskytne miesto na kúpanie alebo leňošenie na vode. Kúpa záhradného bazéna je často veľkou investíciou, preto sa oplatí vopred sa oboznámiť s typom bazéna, aby ste si mohli vybrať ten najvhodnejší model. V ponuke merkury marketu nájdete obľúbené bazény Marimex a Bestway.

Aké bazény si vybrať? Obľúbený merkury market bazén – Marimex a Bestway

bestway bazeny markury market
Merkury market bazén – obľúbené modely


Pri výbere záhradného bazéna by ste mali v prvom rade zvážiť jeho účel. Ak budú bazén využívať len deti, postačí im aj nafukovací bazénik, no ak chcú plávať aj dospelí, oplatí sa investovať do predlžovacieho alebo rámového bazéna. Sledujte aj kvalitu použitých materiálov pri výrobe – bazén by mal byť trvácny a odolný voči všetkým poveternostným vplyvom. Aby ste si naplno užili plávanie vo svojom záhradnom bazéne, uistite sa, že má všetko potrebné príslušenstvo. Pri výbere bazéna do záhrady dbajte na jeho tvar, ktorý môže byť obdĺžnikový alebo okrúhly. Ceny merkury market bazénov sú rôzne, a tak si každý nájde ten správny záhradný bazén pre seba aj celú rodinu. K relaxu na záhrade poslúži sezónny bazén a celoročný záhradný bazén, do vlastného bazéna sa určite oplatí investovať.

Na Merkury Market nájdete širokú škálu záhradných bazénov od renomovaných a skúsených výrobcov. V nami ponúkanom záhradnom bazéne budete môcť aktívne tráviť svoj voľný čas plávaním, ktoré je tiež skvelým miestom na šantenie na nafukovacom matraci. Rozhodnutím o kúpe bazéna si vyberáte veľa zábavy a jedinečný spôsob relaxu.

TIP. Nezabudnite s k bazému dokúpiť kvalitný záhradný nábytok – napríklad od exterio

Rámcový bazén alebo rozširujúci bazén?

akcia bazeny merkury market
Merkury market bazén


Steny expanznej nádoby zostávajú pod tlakom vody, ktorá ju plní vertikálne – keď sa nádrž naplní vodou, samotná nádrž rastie a zostáva v jednej polohe. Konštrukcia rámového bazéna je podopretá kovovým rámom. Ktorý typ bazéna je lepší? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Oba typy bazénov majú svoje výhody aj nevýhody. Rámové bazény sú náročnejšie na osadenie a zatiaľ čo záhradné bazény sa inštalujú jednoducho, predĺžené bazény sa môžu zdať nestabilné. Expanzné merkury market bazény majú nafukovací golier, ktorý chráni ich okraje pred nárazmi, takže budú bezpečnejšie pre tých, ktorí sa radi zabávajú vo vode. Rámový bazén má rám vyrobený z antikorózneho materiálu a je dostupný vo väčších veľkostiach – rozmer bazéna je naozaj pôsobivý. Rámové bazény tiež prichádzajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, zatiaľ čo predlžovacie bazény sú okrúhle výrobky.

Môžete sa rozhodnúť aj pre záhradnú vírivku. V takomto záhradnom bazéne s celoročnou prevádzkou si v lete nielen oddýchnete, ale vďaka príjemným vzduchovým bublinkám sa budete cítiť veľmi pohodlne. Voda v záhradných vírivkách môže dosahovať vysoké teploty, preto buďte pri používaní bazéna opatrní. Záhradné vírivky nájdu uplatnenie na záhrade aj v dome a výrobky patria do kategórie malých bazénov, väčšinou nafukovacích víriviek. Vírivka je ideálny bazén, skvelá voľba pre zimnú saunu alebo relaxačný kúpeľ. Umožnia vám relax na záhrade aj v lete, nezabudnite si správne nastaviť teplotu vody, aby sa vonkajší bazén dal využiť na ochladenie.

Ako vybrať detský bazén pre deti?

detsky lacny bazenik
merkury market bazén – detský


Malý detský bazén je tou najlepšou voľbou pre najmenšie deti. Batoľatá budú milovať čľapkanie sa v malých množstvách vody, najmä keď tam nájdu svoje obľúbené hračky. Detské bazény majú tiež rôzne tvary a kapacity. Staršie deti môžu pokojne využívať väčšie bazény, ktoré vytvoria dobré podmienky na učenie sa plávania. Detský nafukovací záhradný bazén je bazénik, v ktorom sa môžu bezpečne hrať aj tie najmenšie deti. Záhradný bazén vášho dieťaťa môže byť navyše vybavený šmykľavkou, slnečníkom alebo tenisovou sieťou. Väčšie a priestrannejšie nafukovacie bazény umožňujú deťom voľne plávať, no tie najmenšie možno používať len pod dohľadom dospelých.

TIP: Vhodnou alternatívou bazéna môže byť aj nafukovacia vírivka. Tieto sa v poslednej dobe stali dosť obľúbenými a aj cenovo dostupnými 👇

lacna nefukovacia vírivka

Ako sa starať o záhradný bazén?


Udržať záhradný bazén v čistote nie je nič zložité, potrebujete len správnu bazénovú chémiu a bazénové čerpadlo. Voda v bazéne musí mať primerané pH: v rozmedzí 7,0 – 7,4. Každých pár dní by sa mal kontrolovať a v prípade potreby upraviť vhodným prípravkom. Rastu plesní, mikróbov a rias možno zabrániť použitím filtračného čerpadla a vhodnej bazénovej chémie. Aj v malých detských bazénoch by ste vždy mali používať bazénovú chémiu – zaistí tak bezpečnosť a hygienu pri hre a plávaní. Postarajte sa o čistú vodu, aby ste mohli voľne plávať bez obáv o svoje zdravie. Pri veľkých záhradných bazénoch zvážte nákup filtračného čerpadla. Medzi naše produkty patria pieskové filtre a kazetové filtre. Aby čerpadlo dostatočne chránilo bazén pred škodlivými prvkami, musí byť jeho výkon prispôsobený veľkosti bazénu, ktorý máte – čím väčší bazén, tým väčšia kapacita a účinnosť bazénového filtra.

Ako ohrievať vodu v bazéne?

solárny panel na ohrev bazena do 50 eur
Solárny ohrev bazéna


Keď je vonku teplo, nemusíte sa starať o správnu teplotu vody. Problémy nastávajú, keď je zlé počasie a vy sa chcete aj tak okúpať v bazéne. K dispozícii je solárny kryt, ktorý absorbuje slnečné svetlo a slnečné svetlo počas dňa a ohrieva vodu, keď sa bazén nepoužíva. Je to skvelý spôsob, ako sa v noci osprchovať. Môžete sa tiež rozhodnúť pre špeciálne tepelné čerpadlo – skvelá voľba, najmä keď vonku nesvieti slnečné svetlo.


Aby bola zábava dokonalá, oplatí sa kúpiť doplnky. Záhradné bazény sú primárne pre deti, takže nákup loptičiek, nafukovačiek a penových hračiek by bol ideálny nápad. Či už investujete do expanzného bazéna alebo rámového bazéna, dodatočné príslušenstvo sa vždy hodí. Vy a vaši blízki si užijete nafukovacie plážové lopty a matrace v tvare zvieratiek a čas strávite hrou a oddychom na záhrade. V horúcich dňoch je bazén ideálnym miestom na ochladenie, takže sa hodí do každej záhrady.

Pevne veríme, že si vyberiete ten správny merkury market bazén.

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články