štvrtok, 8 júna, 2023

Xiaomi mi pro 2 – elektrická kolobežka – recenzia

Doba kedy boli kolobežky používané iba malou skupinkou ľudí je už dávno preč. S príchodom elektrických variant, ktoré sú ako stvorené na rýchle presúvanie v meste, ich obľuba vzrástla natoľko, že ich môžete stretnúť doslova na každom rohu. Mali sme možnosť vyskúšať jednu z naj elektro-kolobežiek. Xiaomi mi pro 2.

Xiaomi mi pro 2

Dokonalá kolobežka na mestský presun. So svojou váhou iba 14,5 kg (letecká zliatina hliníka) sme s ňou nemali problém vojsť do električky, či trolejbusu. Jednoducho ju zložíte a hotovo – mám zloženie trvalo asi 4 sekundy. Ak teda hľadáte spoločníka na rýchly presun v meste o pár ulíc, je práve xiaomi mi pro2 tou správnou voľbou pre Vás.

3 režimy jazdy

Xiaomi mi pro 2 kolobežka ponúka 3 režimy jazdy – šport, normál a mód pre chodcov. Jazdné módy si môžete jednoducho meniť tlačidlom, alebo svojim mobilom (po pripojení s aplikáciou Mi home cez bluetooth).

pozn. aplikácia Mi home je fajn, ale skôr odporúčame stiahnuť kompatibilnú aplikáciu m365 tools, s ktorou získate lepšie a prehľadnejšie info

Športový režim sa vyznačuje maximálnou akceleráciou a rýchlosťou až 25km za hodinu, kde Vás už obmedzovač ďalej nepustí. Naopak ak sa ocitnete na preplnenej pešej zóne, prepnite si mód pre chodcov, kde Vás stroj pustí do max. rýchlosti 5km/h.

Ako sa nám jazdilo?

My sme s kolobežkou spokojný – pomer cena/kvalita je zodpovedajúci. Rýchle presuny zvládla s prehľadom, dojazd nám vyšiel podľa typu jazdy okolo 35km (85 kg chlap) na jedno nabitie (nabitie trvá cca 2-3 hodiny). Výrobca uvádza dojazd 45km, čumu by sme verili pri 55kg žene a úplnej rovine. Batéria je lítiová s kapacitou 12,8Ah.

Jazda bola pohodlná, mäkšie pneumatiky pekne tlmili nárazy a vyrovnávali nerovnosti. Potešil tempomat, ktorý Vás presunie rovnomernou rýchlosťou z bodu A do bodu B.

No ak dostanete defekt, budete musieť byť manuálne zručnejší aby ste si dokázali koleso vymeniť (ale v servise Vám to vymenia za cca 10 eur).

300w motor je bol dostačujúci, no pri miernych stúpaniach bolo cítiť, že s nimi nieje moc stotožnený :), no na rovinu je ok.

Celkovo by sme kolobežku z dostupných modelov určite odporučili a hodnotili bodmi 92/100.

Prípadne, ak potrebujete pomôcť s výberom, pozrite si článok: top 4 elektrické kolobežky

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na...

Wolt: Top aplikácia na objednávanie jedla. Tipy, ako získať zľavy.

Nestíhate navariť? Hľadáte s kolegami chutný obed, ktorý k vám rýchlo dorazí? Alebo sa vám jednoducho nechce variť? Každý z nás verne pozná tieto situácie. Nech už...

AJ produkty – katalog kancelárskeho nábytku /zľava pre Vás 7%/

Počuli ste už o spoločnosti AJ Produkty? Pravdepodobne neraz. Táto firma totiž vyniká v mnohých smeroch. Je jednotkou na trhu v predaji produktov, ktoré slúžia obzvlášť do...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články