piatok, 12 apríla, 2024

Ideálna elektrická kolobežka? Vyberáme TOP 4 kolobežky

Možno patríte medzi ľudí, ktorí si môžu prenajať Lamborghini alebo kúpiť Ferrari. Ale prečo si namiesto motorového vozidla nekúpiť jednu z najlepších elektrických kolobežiek? Elektrická kolobežka je in. Kúpiť si svoju vlastnú elektrokolobežku znamená, že môžete zabudnúť na zdieľanú dopravu a nemusíte sa obávať, či ju nájdete v zdieľanom stojane na ulici. Ba čo viac, služby požičiavania elektroskolobežiek zatiaľ nie sú dostupné v mnohých väčších mestách, takže kúpenie elektrokolobežky je niekedy aj vašou jedinou možnosťou. Ale ktorá elektrická kolobežka je pre Vás ideálna?

Will Farrell na kolobežke, zdroj: https://eixoduro.com/

Ak hľadáte tú správnu elektrickú kolobežku, máte oveľa väčší výber elektrických kolobežiek, ako si myslíte. Ich cena sa pohybuje od modelov pre deti, ktoré stoja menej ako 150 eur, až po špičkové, plne odpružené elektrokolobežky za 2 000 eur, ktorými môžete letieť aj rýchlosťou až 56 k m za hodinu. Keďže trh s elektrickými kolobežkami je obrovský, je ťažké sa v ňom zorientovať a vybrať si ten optimálny model elektrickej kolobežky.

Otestovali sme niekoľko modelov, aby sme vám priniesli náš výber najlepších elektrických kolobežiek. Ak hľadáte niečo pre svoje dieťa, určite si pozrite najlepšie elektrické kolobežky pre deti a nezabudnite na cyklistické prilby. Ak hľadáte niečo pre seba, čítajte ďalej naše recenzie 4 kolobežiek za primerané ceny.

Elektrická kolobežka W-TEC Billar II 500W 12″

elektrická kolobežka na nákup


Minimalistická elektrická kolobežka W-TEC Billar II 500W 12″ je výkonnejšou a dokonalejšou verziou modelu Billar. Má objemný, no zároveň skladný sklopný skelet, dlhé stabilné riadidlá a pohodlné sedlo. Kolobežka je ideálnou voľbou pre mladších aj starších.

Predné aj zadné odpruženie tlmí všetky nerovnosti povrchu a prispieva k maximálne komfortnej jazde. 12″ kolesá ponúkajú ideálne a vyvážené spojenie rýchlosti a obratnosti. Bezpečnosť garantujú dve kotúčové brzdy. Pri jazde za dažďa a mokra zase oceníte zabudované blatníky.

Ak na elektrokolobežke sklopíte riadidlá a sedlo nastavíte do najnižšej polohy, môžete ju bez problémov uložiť do batožinového priestoru vášho automobilu. A akú ďalšiu brutálnu vychytávku táto kolobežka ponúka? Zámok na kľúč. Počas krátkej zastávky stačí kolobežku jednoducho kľúčom uzamknúť. Súčasťou výbavy je aj stojan, predné a zadné svetlo a košík v zadnej časti elektrokolobežky.

Elektrokolobežka disponuje 10,2 Ah batériou, s dojazdom až 30 kilometrov, čo znamená, že na finálne miesto dôjdete v pohode, pretože motor je v tej chvíli odpojený a nekladie žiadny odpor.


Elektrická kolobežka Sencor Scooter Two Long Range

kolobežka sencor


Vďaka výkonnému 400 W motoru dokážete s touto elektrokolobežkou dosiahnuť rýchlosť až 25 km/h. Elektrokolobežka čerpá šťavu z dobíjacej batérie 15 Ah s maximálnym dojazdom až 45 km. LED displej zobrazuje informácie o rýchlosti, zvolenom režime jazdy, stave batérie či kontrolke LED svetiel. LED osvetlenie sa postará o kvalitné osvetlenie nielen v noci a 10″ perforované pneumatiky dokonale tlmia, a teda eliminujú možnosť defektu.

Odpruženie zadného kolesa zabezpečuje maximálny komfort jazdy. Elektrokolobežka má integrovaný duálny brzdový systém – elektrický prostredníctvom motora a mechanický prostredníctvom kotúčovej brzdy. Pri stlačení brzdovej páky sa spúšťa blikanie červeného výstražného svetla na zadnom nárazníku.

Aplikácia Sencor Scooter umožňuje elektrokolobežku zamknúť, monitorovať stav batérie, celkovú alebo aktuálnu prejdenú vzdialenosť, približný dojazd atď. Zároveň zobrazuje aktuálnu rýchlosť.


Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Essential

xiaomi kolobezka

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Essential je optimálnou voľbou, ak sa potrebujete rýchlo pohybovať po meste. Na to, aby ste ju zložili, vám postačia 3 sekundy. Váži len 12 kg, takže ju ľahko prenesiete alebo vezmete so sebou napríklad do hromadnej dopravy.

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Essential má zabudovanú výkonnú prednú brzdu a E-ABS. Vďaka systému E-ABS sa vám pri brzdení kolesá nezablokujú. Má 2W predné svetlo a protišmykové kolesá. Aplikácia ponúka možnosť zvoliť si medzi 3 režimami jazdy a na dlhších vzdialenostiach určite oceníte praktický tempomat. Výrobca ponúka dopravu zdarma.

TIP: Ak hľadáte vyššiu radu xiaomi kolobežiek, odporúčame článok o xiaomi mi 2 pro.

Elektrická kolobežka Capriolo Strend Pro 7 BLDC 36V/350 W

elektrická kolobežka


Elektromotor dokáže vyvinúť rýchlosť až 25 km/hod. Táto elektrokolobežka je skladná, váži len 13 kg a disponuje aj zadnou kotúčovou brzdou. Je ideálnou voľbou pre staršie deti a dospelých. 36V Li-Ion batéria s kapacitou 360 Wh (10 Ah) umožňuje dojazd až 40 km na 1 nabitie.

Elektrokolobežka ponúka v rámci dodatočnej výbavy systém sledovania výkonu (LED displej) a svetelnú signalizáciu prostredníctvom predného a zadného LED svetla.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články