piatok, 9 júna, 2023

Aký cyklovozík vybrať + Top 3 obľúbené modely

Čo tak vziať so sebou na cyklotúru aj dieťa? Aký cyklovozík vybrať? Cyklovozíky pre deti sa vyrábajú v rôznych štýloch aj prevedeniach, a my Vám poradíme, aký vyklovozík vybrať. Niektoré cyklovozíky sú vhodnejšie pre staršie deti, zatiaľ čo iné sú ideálne pre malých pasažierov. Kúpa cyklovozíka na ťahanie dieťaťa alebo batoľaťa za sebou je dosť veľké rozhodnutie. Veď každý rodič potrebuje mať istotu, že jeho deti budú počas jazdy v bezpečí, istote a pohodlí. A nielen to. Sú výrobcovia detských cyklovozíkov, ktorí vyvíjajú také doplnky, aby sa vaše ratolesti mohli v cyklovozíkoch dokonca nerušene hrať. Od značiek Thule, Croozer, Querido a Burley až po WIKE, Schwinn, Instep či Hamax. Urobili sme výber najlepších možností, aby ste si nemuseli robiť pred kúpou cyklovozíka pre deti vlastný prieskum. Ak sa pýtate, aký cyklovozík vybrať, v tejto recenzii sa pozrieme nielen na výber top troch detských cyklovozíkov za bicykel, ale vďaka našim radám sa vyhnete tým najčastejším chybám pri kúpe a vyberiete si ten správny cyklovozík pre vašu rodinu.

Dajte si pozor na kompatibilitu cyklovozíka!

Väčšina výrobcov vyrába jednoduché aj dvojité verzie cyklovozíkov (pre 2 deti alebo dvojčatá) a ich výbava väčšinou stúpa aj s cenou. Teda, dostanete to, za čo si zaplatíte. Cyklovozíky vyššej a strednej triedy majú najviac komfortných funkcií (napríklad odpruženie alebo sklápacie sedadlá) a tiež možnosť prestavby na kočíky, súpravy na behanie či lyžiarske sety. Lacné cyklovozíky majú menej komfortných prvkov a zvyčajne nie sú kompatibilné so súpravami na iné prevedenia. Dajte si preto pozor, ak patríte napríklad k milovníkom cyklistiky v lete a skialpu či bežeckého lyžovania v zime. Ak si napríklad kúpite najnižšiu radu cyklovozíka od Querido v domnení, že ho v zime primontujete na skiset, máte smolu. Toto je možné jedine s modelom Kidgoo pro.

Ak budete voziť deti na 2 bicykloch, dokúpte si komponenty!

Ďalšou praktickou vecou, na ktorú netreba zabúdať, je dokúpiť si pripájaciu tyč hneď pri objednávaní cyklovozíka ak plánujete cyklovozík pripájať na 2 rôzne bicykle. Ak si ju zvyčajne potom neskôr chcete doobjednať, slovenskí výrobcovia musia často krát kontaktovať svojich nemeckých dodávateľov a doprava takejto vecičky je niekedy drahšia ako samotná vecička.
Ak bude teda cyklovozík ťahať za svojím bicyklom aj vaša manželka alebo svokor, nezabudnite na tento fakt. V prípade, že vaša manželka nie je aktívny cyklista, skúste jej navrhnúť kúpu dámskeho elektrobicykla. Pozor! Aj tu sa nezabudnite informovať, či manipulačná oska pasuje na rozmer, ktorý ma elektrobicykel (ten zvyčajne býva širší) alebo retro bicykel

Tip. pozrite si akciovú ponuku alzy, kde tiež nájdete pár schopných modelov ↓

Aký cyklovozík vybrať? Obľúbené modely

Vozík za bicykel Kidgoo

Aký cyklovozik vybrať?

IDEÁLNY PRE: Rodiny, ktoré chcú výnimočný kočík na prechádzky a behanie a príležitostne ho budú používať ako cyklovozík za bicykel. Pozor! Tieto cyklovozíky (okrem typu Kidgoo Pro neobsahujú komponenty na pripojenie ku zimnému skisetu.)

PRESTAVBOVÉ SADY: Kočík, malé koliesko na behanie (oboje je súčasťou balenia!), 14″ koliesko na behanie je dostupné len vo verzii Kidgoo Pro a voliteľná lyžiarska súprava pre Kidgoo Pro.

VÝRAZNÉ VLASTNOSTI: Neuveriteľne plynulý režim kočíka (s jedným pneumatickým kolesom), bezpečnostné pásy v štýle autosedačky, plyšové sedadlá, dômyselne navrhnutý zadný úložný priestor, nastaviteľné odpruženie, dobre navrhnutá detská hojdacia sieť.

Vozík za bicykel Thule Chariot Cross

IDEÁLNY PRE: Tie rodiny, ktoré hľadajú kočík a súpravu na behania, ktorá bude fungovať rovnako dobre ako cyklovozík.

PRESTAVBOVÉ SADY: Kočík (súčasťou balenia), joggingová aj skiset kompatibilita po dokúpení.

VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI: Polohovateľné sedadlá, plyšové polstrovanie sedadiel, nastaviteľné odpruženie, horné výhľadové okienko, detský popruh pre režim kočíka, najlepšie poťahy do nepriaznivého počasia na trhu

Vozík za bicykel Burley Honey bee

IDEÁLNY PRE: Rodiny, ktoré si chcú najlepšie zabehať, prejsť sa a prejsť sa na bicykli mimo vychodených ciest.

PRESTAVBOVÉ SADY: Kočík (vrátane 3-kolesového, k dispozícii je aj 4-kolesový), joggingová súprava a skisetsúprava

VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI: Vodeodolný zips, terénne pneumatiky, polohovateľné sedadlá, nastaviteľné odpruženie, jedno koleso kočíka sa zasúva do blízkosti

Výrobcovia ponúkajú v rámci najvyšších rád cyklovozíkov najviac funkcií. Všetky sa dajú prestavať na prívesné vozíky za bicykel, bežecké kočíky a pripojiť aj ku skisetu. Často ponúkajú v základnej výbave už aj brzdy.

V strednej cenovej triede nájdete skvelú kvalitu a vybavenie, s menším počtom funkcií, ale stále sa dajú prestavať na prívesné vozíky za bicykel a joggingové súpravy.

Najlacnejšie cyklovozíky pre deti síce dobre fungujú, ale nemajú dostatočnú odolnosť a väčšinu vylepšení, ako sú polstrované sedadlá a súpravy na prestavbu. Iba niektoré sa dajú prestavať na kočíky. V prípade, že ste naozaj iba príležitostný cyklista, postačí vám aj toto riešenie, ako napríklad cyklovozík od decathlonu za 199 €.

Odporúčané články

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na...

Wolt: Top aplikácia na objednávanie jedla. Tipy, ako získať zľavy.

Nestíhate navariť? Hľadáte s kolegami chutný obed, ktorý k vám rýchlo dorazí? Alebo sa vám jednoducho nechce variť? Každý z nás verne pozná tieto situácie. Nech už...

AJ produkty – katalog kancelárskeho nábytku /zľava pre Vás 7%/

Počuli ste už o spoločnosti AJ Produkty? Pravdepodobne neraz. Táto firma totiž vyniká v mnohých smeroch. Je jednotkou na trhu v predaji produktov, ktoré slúžia obzvlášť do...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články