štvrtok, 8 júna, 2023

Bigon.sk – repasované notebooky

S kúpou repasovaného notebooku je to ako s kúpou auta. Ak máte rozpočet povedzme 10.000 eur, môžete si kúpiť novú fabiu 1.2 htp v základnej výbave, alebo predvádzaciu dízlovú octaviu vo full výbave s najazdenými pár kilometrami. My máme vo voľbe jasno…Bigon je tá správna voľba pri kúpe jazdeného počítača.

Chystáte sa kúpiť notebook? Neviete, aký si máte vybrať? Nerozumiete predajcom a tápate v záplave skratiek a tajomných hodnôt? Čo je to Pentium, Athlon, CPU alebo Cache? Na čo slúži grafická karta? Ako dôležitá je veľkosť pamäte RAM a čo to vôbec znamená?

To bývajú základné otázky, ktoré si pokladá mnoho používateľov pri kúpe notebooku. Otázka je o to zložitejšia pre tých, ktorí kupujú výpočtovú techniku po prvý krát. Niekedy však zaskočí aj skúsenejších používateľov. Oplatí sa kúpiť repasovaný počítač a čo to vlastne znamená?

Repasovaný notebook

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že repasované, alebo inak povedané obnovené notebooky sa automaticky rovnajú použitým zariadeniam z druhej ruky z inzerátov. Nie je to však tak.

Repasované notebooky alebo počítače sú v ponuke od uznávaných výrobcov (HP, DELL, Fujitsu, IBM, Lenovo), ktoré boli pár mesiacov používané. Väčšinou pochádzajú zo zahraničia z takzvaného operatívneho lízingu (Operatívny lízing je špeciálna služba, kde firmy, ktoré ju poskytujú zákazníkovi, počas doby uzatvorenia zmluvy zabezpečujú kompletnú starostlivosť o výpočtovú techniku. Počítače v operatívnom lízingu sa najčastejšie po 2 rokoch menia za nové).

TIP: Kompatibilné aj originálne tonery nájdete v článku tonerpartner

Použité počítače sa v ďalšom kroku skontrolujú a vrátia do predaja za výrazne nižšie ceny. Ako repasované sa niekedy predávajú aj počítače nové, ktoré neboli predané včas alebo boli dlhodobo vystavované a predvádzané v obchodoch.

Čo všetko zahŕňa kontrola notebooku/počítača?

 • dôkladné vyčistenie od prachu a nečistôt, výmena teplovodivej pasty
 • výmena nefunkčných komponentov a zlepšenie výkonu (rozšírenie RAM)
 • preinštalovanie Windowsu a softvéru
 • podrobné testovanie

V žiadnom prípade sa nemusíte báť, že by mohol byť repasovaný počítač nefunkčný, pretože všetky prechádzajú podrobnou kontrolou. Navyše, kúpou repasovaného prémiového notebooku dokážeš ušetriť až 75 % sumy v porovnaní s novým zariadením. Najlepšiu ponuku nielen repasovaných notebookov nájdete TU.

Zdroj: Javi_indy / Freepik

Výhody repasovaných počítačov

 1. nízke ceny: Jednoznačne najväčšia výhoda oproti novým počítačom. Dnes cena výpočtovej techniky klesá veľmi rýchlo. Počítač po jedom roku používania stratí 50% z pôvodnej ceny a pri tom je stále plne funkčný. Repasovaný počítač, ktorý zvládne kancelársku prácu a internet kúpite už od 100€.
 2. 2-ročná záruka na použitý notebook? Ako sme už spomenuli vyššie, tak všetky repasy sú kontrolované, takže sa nestane, že po rozbalení, vám doma nebude fungovať. Navyše máte aj záruku 1 alebo 2 roky, počas ktorej vám bezplatne opravia počítač v prípade poruchy.
 3. Použiteľné hocikde: Repasované počítače sú určené na použitie v domácnostiach, v školách a vo firmách. Spustíte na nich všetky bežne používané aplikácie, ktoré používa väčšina používateľov (internet, skype, office, hry). Väčšina používateľov sa potrebuje predovšetkým pripojiť k internetu, poslať email, komunikovať s rodinou cez skype, zahrať si hry a to všetko zvládnete na repasovanom PC.
 4. Zaručená kvalita: Repasy sú od svetových výrobcov ako HP, DELL, Fujitsu, IBM, Lenovo a ďalších. Tieto značky hovoria samé za seba. V ich počítačoch nájdete kvalitné komponenty, ktoré vydržia niekoľko rokov bez problémovej prevádzky.
 5. Žiadny „Windows na čierno“: V počítačoch je nainštalovaný originálny Windows 7, Windows 8 alebo Windows 10.
 6. Podpora životného prostredia: Kúpou repasovaného počítača pomáhate chrániť životné prostredie, pretože sa redukuje vznik elektroodpadu.

Na aký účel budete používať pc?

Repasované notebooky, počítače a monitory bojujú na našom trhu s novými produktami, ktoré sú vyrobené z lacnejších materiálov. Pozbierali sme pre vás najčastejšie oblasti použitia repasovaných výrobkov. Ak hľadáte odpovede na to, či je repasovaný počítač alebo notebook pre vás vhodný, pozri si tento zoznam ich oblastí využitia:

 • rodinný notebook alebo počítač na surfovanie;
 • notebook pre firmy, malých a veľkých podnikateľov;
 • notebook na prácu z domu, administratívne činnosti;
 • na chatovanie, Facebook, Skype;
 • mobilné pracovné stanice, práca s videami, AutoCadom, technické programy, Photoshop;
 • lacné notebooky pre študentov;
 • pre seniorov, dôchodcov.

Najlepšie repasované počítače

Porovnali sme množstvo repasovaných počítačov a vybrali pre vás tie s najlepším pomerom cena/výkon.

bigon repasované notebooky
Zdroj: bigon.sk
Zdroj: bigon.sk

Mimochodom, okrem notebookov Vám bigon ponúka aj stolné PC, Monitory, mobilné telefóny, či príslušenstvo v skvelých cenách.

Odporúčané články

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na...

Wolt: Top aplikácia na objednávanie jedla. Tipy, ako získať zľavy.

Nestíhate navariť? Hľadáte s kolegami chutný obed, ktorý k vám rýchlo dorazí? Alebo sa vám jednoducho nechce variť? Každý z nás verne pozná tieto situácie. Nech už...

AJ produkty – katalog kancelárskeho nábytku /zľava pre Vás 7%/

Počuli ste už o spoločnosti AJ Produkty? Pravdepodobne neraz. Táto firma totiž vyniká v mnohých smeroch. Je jednotkou na trhu v predaji produktov, ktoré slúžia obzvlášť do...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články