piatok, 9 júna, 2023

Bike z Alzy? Vyskúšali sme karbónový bicykel SAVA so super cenou

Alza prináša už dlhodobo široké portfólium produktov, medzi ktorými nechýba ani kategória šport a teda konkrétne bicykel Sava….Áno cenovka je príjemná, no nový karbónový bike za 800€ pravdepodobne nebude tou správnou voľbou. Aj keď my sme konkrétne s testovanými modelmi nemali extra problémy, užívateľské recenzie nie sú veľmi prívetivé. Preto tieto bicykle odporúčať nebudeme, no ak už zvažujete kúpu neberte najlacnejší model, ale siahnite po zlatej strednej ceste.

Alebo si pozrite radšej ponuku napr. Decathlonu – modely rockrider, prípadne kellys kross či ghost. Taktiež stojí za zmienku akciová ponuka mandraker – so zľavou až 21%.

Bicykel SAVA

Ja osobne som sa s uvedenou značkou stretol až na alze. A v podstate nikde inde sa s ňou nestretnete, nakoľko ide o značku, ktorú na Slovensku inde nekúpite. V ponuke nájdete MTB, cestné, ale aj E-biky.

Jedná sa o nemeckého? výrobcu bicyklov, ktorý sa výrobe venuje od roku 2005. Sídlo firmy je vo Franfurkte nad Odrou. K dispozícií ponúkajú vlastné rámy v prevedení 2 krát zoslabený hliník a karbón.

Čo sa výbavy týka, SAVA osádza svoje bicykle značkou shimano, pri lacnejších MTB bajkoch sú používajú prevažne no name vidlice. Taktiež veľkým deficitom bicyklov SAVA je chýbajúci autorizovaný servis.

Tip. Ak hľadáte kvalitné cyklistické oblečenie, to nájdete v eshope holokolo.

Poďme si teda predstaviť ponúkané modely.

Bicykel Sava 29 Carbon 3.2 – MTB

Daný bajk je podľa mňa veľmi dobre vyzerajúci, a navyše s príjemnou cenovkou. Podľa ročného obdobia, alebo akcie môžeme tohto karbónového fešáka kúpiť od cca 700€. Za túto cenu ale dostanete iba komponenty nižšej kategórie, nekvalitné doplnky a karbónový rám. Spotrebitelia uvádzajú nekvalitné spracovanie takmer všetkého, čo sa na bajku nachádza (odpadávajúce kľuky, nefunkčné radenie, neúčinné brzdy, poškodenia rámu…).

Navyše nerozumiem koncepcii použitiu karbónového rámu (ušetrenie hmotnosti), a použitiu ťažkých komponentov shimano altus + pružinová vidla.

V danej cenovej hladine odporúčam nasmerovať svoju pozornosť na hliník, napríklad niečo takéto: Rockrider xc 100, prípadne Trek Marlin 5 alebo Specialized rockhopper sport

bicykel sava

.

.

Sava Road Carbon 3.2 – Cestný

Za zhruba 1100€ (podľa akcie) dostanete celkom dobre vyzerajúci bike. A to je asi tak všetko. Karbón a mechanické kotúčové brzdy + shimano sora – neviem koho bol tento nešťastný nápad, ale úplne sa vymyká podstate. Ak máte odmedzený rozpočet, pozrite sa radšej po hliníkovej variante s ráfikovými brzdami. Celkom dobrú skúsenosť máme s napríklad s týmto modelom Van rysel , prípadne kotúčový Trek Domane Al2 disc.

.

.

.

.

Karbón za tisícku? nie, ďakujem…

Aj keď sú dané bajky určené primárne pre hobby cyklistov, bicykel Sava by sme neodporučili. Pravdepodobne Vám spôsobia viac starostí ako radostí, aj keď my sme mali s bajkami iba bežné problémy. Aj keď alza nemá problém daný sortiment vyreklamovať, Vášmu cyklistickému nadšeniu to určite nepomôže.

Zato určite pomôžu výživové doplnky od kompava.sk, s ktorými máme veľmi dobré skúsenosti na vlastnej koži. Nami vysoko hodnotené suplementy nájdete v článku: Kompava.sk – novinky

Ak teda začínate s cyklistikou a Váš rozpočet je obmedzený, Pozrite sa radšej do Decathlonu, kde nájdete cenovo dostupné bajky s príjemnou cenovkou – prípadne si pozrite tento článok. Nie, nebudete mať najkrajší a najlepší bicykel, ale začať sa predsa nejako musí.

bicykel Sava recenzie
Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Konferenčný stolík – všetko, čo potrebujete vedieť

Konferenčné stolíky sú dôležitou súčasťou každého posedenia. Ich využitie sa neobmedzuje len na pokladanie hrnčekov s čajom alebo kávou, ale hodí sa aj na...

Wolt: Top aplikácia na objednávanie jedla. Tipy, ako získať zľavy.

Nestíhate navariť? Hľadáte s kolegami chutný obed, ktorý k vám rýchlo dorazí? Alebo sa vám jednoducho nechce variť? Každý z nás verne pozná tieto situácie. Nech už...

AJ produkty – katalog kancelárskeho nábytku /zľava pre Vás 7%/

Počuli ste už o spoločnosti AJ Produkty? Pravdepodobne neraz. Táto firma totiž vyniká v mnohých smeroch. Je jednotkou na trhu v predaji produktov, ktoré slúžia obzvlášť do...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články