utorok, 21 mája, 2024

Rockrider e-expl 520 | rockrider ebike | decathlon e-bike

Dnes si predstavíme novinku od decathlonu. Konkrétne sa budeme baviť o modeli rockrider e-expl 520. Tento rockrider ebike je podľa nás výbornou voľbou ak hľadáte lacný ebike, ale dobre vybavený.

Rockrider e-expl 520

Decathlon potvrdzuje svoj silný návrat v sektore elektrických horských bicyklov – mtb ebike. Necelé 2 mesiace po predstavení modelov e-expl 520S a 500 S odhalil tento športový obchod novú, cenovo dostupnú verziu ebajku rockrider, ktorá nepochybne osloví širokú cyklistickú verejnosť. Modelové označenie tohoto modelu je : Rockrider e-expl 520.

Decathlon v roku 2023 uviedol na trh model rockrider e-expl 520, ktorý zamieša karty v segmente lacných ebajkock. Aj keď sa cenovka zľahka dotýka hranice 2000€, jedná sa o lacný ebajk, ktorému sa ťažko bude hľadať konkurencia v cenovej hladine do 2000€. Už na prvý pohľad sa jedná o krásny bicykel, ktorým decathlon jasne dáva najavo, akým smerom sa budú jeho modeli uberať.

Lacný decathlon e-bike

V danej cenovej kategórií oceňujeme hlavne vstavanú batériu 500Wh, motor yamaha s krútiacim momentom 50Nm, 130mm odpruženú vidlu, hliníkový rám, ale taktiež radenie a brzdy. Je pravdou, ze práve radenie a brzdy by sme si vedeli predstaviť aj trošku lepšie. No keď sa pozrieme na cenovú politiku decathlonu, tak je nám jasné, že na danom ebajku nemohlo byť osadené XTčko. Ako celok však bicykel vyzerá dobre a všetko spolu hrá tak, ako má. Za nás dobrá voľba pri kúpe ebajku, pokiaľ máte obmedzený rozpočet.

rockrider e-expl 520

Rockrider ebike | Rockrider e-expl 520

Ak zvažujete kúpu modelu rockrider e-expl 520 z decathlonu, je to skutočne zlatá stredná cesta. Za sumu 1999€ dostanete krásny ebike oranžovej farby postavený na hliníkovom ráme s integrovanou batériou a stredovým motorom Yamaha.

Daná konfigurácia motora s krútiacim momentom max. 50Nm spolu s batériou s kapacitou 500Wh, zabezpečia dopomoc až na trase dlhej až cca 60km pri miernom prevýšení. Navyše je batériu možné rozšíriť o 360Wh, čí získate dojazd ďalších cca 40km. Na výber sa ponúkaj 5 režimov dopomoci, plus režim dopomoci pri tlačení bicykla. O všetkom potrebnom budete mať prehľad na veľkom displeji. Poteší aj možnosť pripojenia k aplikácii decathlon ride. Batéria podľa výrobcu zvládne až 500 nabíjacích cyklov bez závažnejšej straty kapacity.

decathlon e-bike

S váhou okolo 24kg sa nejedná o najľahší ebike, ale o to pri lacnom ebiku ani nejde. Hliníkový rám osadený na 29 palcových tubeless ready kolesách je momentálne najpopulárnejšou variantou. O radenie sa stará microshift s prevodmi 1×8, čo je podľa nás dostačujúce, nakoľko sa jedná o hobby ebike. O brzdenie sa starajú brzdy TEKTRO M276 so 180mm kotúčmi vpredu aj vzadu. Odpruženie zabezpečuje pružinová vidla SR suntour XCM130, ktorá je dostačujúca pre potrebný pocit pohodlia pri jazde po nespevnených komunikáciách.

K ebajku rockrider dostanete povinnú výbavu – odrazky, zvonček, svetlo a pedále. Samozrejmosťou je aj nabíjačka – tá dokáže nabíjať ebike dvomi ampérmi.

Za nás sa jedná o skutočne funkčný ebike z decathlonu, s veľmi dobrým pomerom cena / kvalita / použité diely. Čiže ak sa radíte do kategórie hobby jazdec, jazdíte vzialenosti do 50km v ľahšom teréne, je práve Rockrider e-expl 520 tou správnou voľbou pre Vás.

rockrider ebike

Kvalitný motor

Užite si jazdu po kopcoch vďaka motoru yamaha s krútiacim momentom 50 Nm.

Dojazd

Dojazd až 64 km pri miernom prevýšení + 44 km pri rozšírení batérie.

Plynulý chod

S integrovaným centrálnym motorom. Ideálny na horskú cyklistiku.

Konektivita

Stiahnite si aplikáciu DECATHLON RIDE a využite celý potenciál svojho bicykla!

Pohodlie

Užite si: vyvýšenú polohu, predné odpruženie so 130 mm zdvihom, sedlo CORE 60°.

Odpruženie a pohodlie

Vidlica SUNTOUR XCM 130 mm a široké balónové plášte (29″ × 2,4).

tip: v prípade, že hľadáte celoodpružený ebike z decathlonu – odporúčame model stilus e-all mountain.

Rockrider e-expl 520 je skrátka velmi zaujímavá ponuka. Tento decathlon ebike za skvelých 1999€ je vhodný pre každého, ktor chce objaviŤ čaro elektrického mtb bicykla. Zároveň je však určený všetkým cyklistom, ktorým rozpočet neumožní nákup lepsie vybaveného a teda drahšieho bicykla. Navyše jeho krásna oranžová farba je skutočným skvostom, vzhľadom k fádnosti ostatných značiek, budete stýmto ebajkom z decathlonu vytŕčať z radu. Za nás teda skvelá voľba a nákup rozhodne odporúčame.

Z recenzií vyberáme:

Toto je môj prvý e-MTB a nie som sklamaný. Ba naopak, celkom ma prevedenie a inovatívnosť reckrideru prekvapila. Autonómia je vynikajúca. S prvým asistenčným režimom ľahko dosiahnete 100 km. Sedlo by si však zaslúžilo väčší komfort, ale to je subjektívny názor, každému sedí iné.

Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články