piatok, 12 apríla, 2024

ROCKRIDER E-EXPL 520 S | celoodpružený ebike z decathlonu

Decathlon sa v roku 2023 začal poriadne venovať aj kategórii ebike, okrem krásneho modelu e-expl 520 prichádza aj s celoodpruženým bicyklom, ktorý nesie označenie rockrider e-expl 520 S. Prečo si myslíme, že sa práve modely e-expl 520 a 520 S stanú obľúbenými sa dozviete v článku.

e-expl 520 S rockrider

Rockrider e-expl 520 S – super ebike za super cenu

Nárast predaja ebajov nemohol decathlon len tak prehlidnuť. Francúzsky inžiniery z produkcie rockrider pri pohľade na ich predchádzajúce modely, z ktorých trčala batéria, potrebovali prísť s inováciou, ktorú si vyžiadal sám trh.

A keďže je decathlon zameraný na zákazníka a teda na nízku cenu, vytvorili skvelý model s označením e-expl 520, a jeho celoodpruženú verziu s názvom rockrider e-expl 520 S. Daný celoodpružený ebike sa aktuálne ponúka za 2.999€, čo si myslíme, že je skvelá cena pri pohľade naň. A taktiež bezkonkurenčná oproti iným zvučnejším menám.

E-EXPL 520 S popis a výbava

Ebike postavený na hliníkovom ráme s 29 palcovými kolesami. Integrovaná batéria s kapacitou 500Wh a motor Brose T so 70Nm zaručia dojazd približne 60km. O prehľade vás informuje displej, alebo je možné pripojenie do aplikácie decathlon ride. O pruženie sa stará vidlica a tlmič x-fusion so zdvihom 140mm, čo radí tento ebajk do kategórie all mountain.

O pohodlie sa taktiež postará teleskopická sedlovka rockrider. Radenie tu nájdeme 10 rýchlostné s jednoprevodníkom vpredu a vzadu s kazetou s 11-48 zubami. O brzdenie sa postarajú brzdy Tektro, ktoré sú podľa nás aj dostupných recenzií trošku poddimenzované – v prípade že jazdíte do zjazdov ostrejšie, asi by sme sa rozhodli pre ich výmenu.

decathlon ride aplikácia

E-EXPL 520 S Rockrider

Model rockrider e-expl 520 S je určený hlavne milovníkom cyklistiky s obmedzeným rozpočtom. Aj keď vieme ze takmer 3.000€ nieje málo, no v porovnaní s komkurenciou a aktuálnou ponukou je to na spodnej cenovej hranici. Ak teda zvažujete kúpu celoodpruženého ebiku a hľadáte bicykel do 3.000€ , tak je práve model e-expl 520 S presne pre Vás.

Rockrider e-expl 520S recenzie:

Rockrider e-expl 520 S – dizajnovo veľmi pekný bicykel! Celkovo som teraz najazdil asi 250 km, z toho asi 80 km v lese a na poli. Tých 70 NM, ktoré má Brose T je úplne postačujúcich, podopiera veľmi presne a citlivo. Podvozok, tlmič a pružina a rám spolu veľmi pekne ladia. Prekvapujú ma brzdy, po zabrzdení odvádzajú naozaj dobrú prácu a sú mi viac než dosť. Pneumatiky Rockraider 2,4 vyzerajú skoro ako 2,6!

K pneumatikám som bol naozaj skeptický, ale myslím si, že sú naozaj skvelé z hľadiska dizajnu a myslím si, že z hľadiska ovládateľnosti odvádzajú dobrú prácu! Ak zmiznú, vrátia sa tie isté. Batéria s 500 Wh zatiaľ vždy stačila, samozrejme 600 Wh by bolo krajších, ale trochu ušetríte. Okruh bol pre mňa nastavený perfektne a doteraz fungoval bezchybne. Krásny displej so všetkými údajmi, ktoré potrebujete! Len tak ďalej Rockrider!!!!


Jedinou nevýhodou sú brzdy, ktorým chýba výdrž a majú tendenciu vibrovať, Po 300 km hlavne v horách som s týmto nákupom naozaj veľmi spokojný.
Po 75 km výjazde s 1700 nastúpanými metrami mi zostalo 5% batérie (vážim 50 kg) a myslím si, že ďalšou optimalizáciou asistenčných režimov by sme mali byť lepší.
Teším sa na dostupnosť rozšírenia batérie, pretože v súčasnosti neverím, že je ešte k dispozícii. Ale vzhľadom na jeho cenu a jeho vybavenie v porovnaní s inými značkami naozaj nie je čo vytknúť. Rockrider e-expl 520 S odporúčam.


Po 3 a pol rokoch dobrých a lojálnych služieb som sa práve vzdal svojho starého Rockridera 900, aby som prešiel na tento modernejší model. Nič neľutujem (alebo skoro!).

Výhody:

Predné a hlavne zadné odpruženie, ktoré všetko mení, komfort je nepopierateľný, s jednoduchým nastavením.

Teleskopická sedlovka vám poskytuje bezkonkurenčné pohodlie pri šliapaní a umožňuje vám ľahko sa posadiť do nízkej polohy.

Vydarená estetika (nehľadiac na červenú, ktorá je na môj vkus príliš krikľavá!), s káblami ukrytými v šasi, už žiadne váľanie sa, výborne! Dokonca aj mini blatník, ktorý trochu chráni pred otrasmi zadného kolesa Batéria lepšie integrovaná do rámu.

Trošku prekvapia 29 palcové kolesá, labilnejší pocit z rovnováhy, ale myslím, že si zvykneme…

Krajšie a lepšie informované počítadlo, škoda, že neindikuje aj prevody prehadzovačky. (pozri mínusy nižšie).

Možnosť pridania ďalšej batérie pre získanie autonómie.

Zápory:

Prečo nenechať na prehadzovačke okienko označujúce polohu ozubených kolies, zohnúť sa, aby sme zistili, kde sme, škoda a nebezpečie!

Spodná konzola? V každom prípade päta občas klope o zem, nepríjemne a rušivo.

Záver: cena 3000 eur z toho robí z modelu rockrider e-expl 520 s výborný kompromis, časom vidieť, no moje skúsenosti s 900-kou ma vedú k názoru, že tú prácu pár rokov odvedie, odporúčam.

rockrider e-expl 520 S
e expl 520 S rockrider
expl 520 S
Michal
Ahoj, Moje meno je Michal, vyštudoval som jazykové gymnázium, a následne som získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici - fakulta medzinárodných vzťahov. Ako bývalý profesionálny športovec (cyklistika) ma najviac baví písať na témy ohľadom športu, výživy a podobne. Taktiež témy bývanie, stavba, elektro mi nie sú cudzie.

Odporúčané články

Dermacol

Do eshopu Dermacol → Česká značka Dermacol sa už viac ako pol storočia venuje zlepšovaniu pleti a starostlivosti o krásu žien. jedenJednu z prvých krycích...

Hairburst: obľúbené produkty

Hairbust šampón Do eshopu Hairbust → Najprv si povedzme niečo o samotnom internetovom obchode Hairbust. Jedná sa o internetový obchod, ktorý predáva vlasové produkty. Najbežnejšie sú...

Gymbeam

Do eshopu gymbeam.sk → Samotný e-shop GymBeam bol založený v roku 2013 a jeho majitelia od začiatku stavajú na starostlivo vyberaných produktoch a spolupráci so...

Sledujte nás

8,948FansLike
1,227FollowersFollow
897SubscribersSubscribe

najnovšie články